آشنایی با استقلال؛ تیمی که قرمز می پوشد

به گزارش وبلاگ شخصی من، بامداد امروز با تساوی الدحیل و الاهلی عربستان پرونده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2021 نیز به انتها رسید و 8 تیم انتهای حریفان خود را شناختند. پرسپولیس که در گروه خود با اقتدار به عنوان صدرنشین گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعدی صعود کرد در این مرحله باید با صدرنشین گروه اول یعنی استقلال تاجیکستان روبه رو گردد.

آشنایی با استقلال؛ تیمی که قرمز می پوشد

پرسپولیس تنها تیمی در این این رقابت بوده که در مرحله حذفی با صدرنشین روبه رو شود و نمی تواند از حق میزبانی خود استفاده کند. استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیای سال جاری نمایشی درخشان از خود به ثبت رسانید و به گونه ای پدیده این دوره از مسابقات بود. این تیم در مواجهه با الهلال عربستان و شباب الاهلی توانست صدرنشینی این گروه را از آن خود کند و عملکردی درخشان از خود به ثبت رساند.

مهمترین بازی استقلال تاجیکستان در مرحله گروهی بی شک به پیروزی پرگل 4 بر یک مقابل الهلال عربستان، نماینده قدرتمند آسیا بازمی شود که باعث شد رسانه های سعودی از یک ننگ عظیم در این مسابقه صحبت نمایند. استقلال توانست پس از سالیان سال عظیمترین شکست تاریخ الهلال را به ثبت رساند و حالا یک حریف قدرتمند برای پرسپولیس ایران محسوب می شود.

استقلال تاجکستان در این دوره از مسابقات 3 پیروزی، یک تساوی و 2 شکست را به ثبت رساند و با آمار 10 گل زده و 8 گل خورده آماری نسبتاً خوب را به ثبت رسانید. عظیمترین گلزن آن ها در این رقابت منوچهر جلیلوف است، بازیکنی که در 2 مقطع برای استقلال بازی نموده و همیشه درخشیده است. او در این رقابت در 6 بازی برای استقلال 3 گل به ثبت رسانید و عنصر اصلی تاجیک ها در شکست دادن الاهلال عربستان بود.

این بازیکن که در تیم ملی تاجیکستان نیز توپ می زند در عرصه ملی نیز درخشان بوده و در 36 بازی توانسته 18 گل به ثبت رساند. جلیلوف در سال 2020 به استقلال بازگشت و توانسته تا به امروز در 17 بازی 16 گل به ثبت رساند و به عنصر اصلی خط تهاجمی این تیم نام گیرد.

از دیگر بازیکنان مهم می توان به علیشر جلیلوف، بازیکن تاجیکی استقلال اشاره نمود که توانسته از سال 2019 برای این تیم در 32 بازی 23 گل به ثبت برساند. این بازیکن تک گل استقلال مقابل شباب الاهلی را نیز به ثبت رسانید و توانست باعث پیروزی تیمش در این مسابقه مهم شود

از دیگر بازیکنان مهم باید به حضور سافاروف، هافبک استقلال اشاره نمود که توانسته در این دوره از رقابت ها 2 گل و 2 پاس گل بدهد و نقشی اساسی در این تیم ایفا نماید. استقلال در تاکتیک ضد حمله بسیار قوی است و از این حربه توانست مقابل شباب الاهلی به پیروزی دست پیدا کند و نماینده امارات را زمین گیر کند. این تیم با همکاری منوشهر جلیلوف و علیشر جلیلوف بسیار خطرناک است و مدافعان پرسپولیس باید مراقب حملات آن ها باشند.

در خط دفاعی نیز دروازه بان این تیم در این دوره از رقابت ها عملکردی عالی از خود به ثبت رساند و یکی از عناصر مهم استقلال در صدرنشینی بود. رستم یاتیموف مقابل الهلال و شباب الاهلی مهار های درخشانی را از خود به ثبت رسانید و باعث شد تا سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارش خود به تمجید از او بپردازد.

رحیموف، لارین، سویروف، هانوفوف بازیکنانی هستند که در این دوره از رقابت های آسیایی برای استقلال درخشیدند و پرسپولیس باید بررسی خوبی روی آن ها برای از کار انداختن این بازیکنان به ثبت رساند.

مسابقه یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در شهریورماه 1400 در شهر دوشنبه تاجیکستان و در استادیوم پامیر برگزار خواهد شد.

منبع: فرارو

به "آشنایی با استقلال؛ تیمی که قرمز می پوشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با استقلال؛ تیمی که قرمز می پوشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید