سود چندین میلیاردی استقلال و پرسپولیس از جام جهانی!

به گزارش وبلاگ شخصی من، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) امرروز (پنجشنبه) گفت، 209 میلیون دلار به باشگاه هایی که بازیکنان شان در مسابقات جام جهانی 2022 قطر، تیم های ملی خود را همراهی کردند، پرداخت می کند. این مبلغ به 440 باشگاه از 51 کشور مختلف پرداخت خواهد شد که بازیکنان آنها در ماه های نوامبر و دسامبر 2022 در این مسابقات حضور داشته اند.

سود چندین میلیاردی استقلال و پرسپولیس از جام جهانی!

فیفا به ازای هر روز مبلغ 10 هزار و 950 دلار برای هر یک از 837 فوتبالیست حاضر در جام جهانی 2022 قطر، صرف نظر از اینکه در طول این مسابقات چند دقیقه بازی کرده اند، به باشگاه های شان پرداخت می کند. مجموع رقم پرداختی بابت هر بازیکن بین باشگاه یا باشگاه هایی تقسیم می شود که آن بازیکن در دو سال منتهی به مرحله پایانی جام جهانی قطر، با آنها قرارداد داشته است.

بر اساس سند منتشر شده از سوی فیفا، 275 باشگاه اروپایی در مجموع 158 میلیون و 903 هزار و 585 دلار بابت آزادسازی بازیکنان شان برای حضور در جام جهانی 2022 قطر دریافت می کنند و قاره آسیا از این حیث در رده دوم قرار گرفته و 67 باشگاه قاره کهن در مجموع درآمد 23 میلیون و 787 هزار و 82 دلاری داشته اند.

بر این اساس، پنج باشگاه ایرانی عضو فدراسیون فوتبال ایران بابت آزادسازی بازیکنان خود برای حضور در جام جهانی قطر در مجموع یک میلیون و 473 هزار و 746 دلار دریافت کرده اند و از این حیث پس از فدراسیون های عربستان، قطر، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا در رده آخر فدراسیون های آسیایی در رده آخر قرار گرفته است.

طبق گزارش فیفا، پرسپولیس در بین باشگاه های ایرانی بابت آزادسازی بازیکنانش برای همراهی تیم ملی ایران در جام جهانی بیشترین رقم دریافتی را داشته و 667 هزار و 63 دلار نصیبش می شود. استقلال (480 هزار و 906 دلار)، سپاهان (201 هزار و 670 دلار)، سایپا (77 هزار و 565 دلار) و تراکتور (46 هزار و 539 دلار) نیز به ترتیب در رده های بعدی ایستاده اند.

در بین باشگاه های آسیایی هم السد قطر، الهلال عربستان، النصر عربستان، الدحیل قطر و جئونبوک کره جنوبی بیشترین درآمد را بابب آزادسازی بازیکنان خود برای حضور در جام جهانی اخیر داشته اند.

منبع:فوتبالی

منبع: فرارو

به "سود چندین میلیاردی استقلال و پرسپولیس از جام جهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود چندین میلیاردی استقلال و پرسپولیس از جام جهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید