آمار و برنامه ریزی درست امکانات موجود را در جهت توسعه پایدار رهنمون خواهد نمود

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرگزاری خبرنگاران-دکتر فرگل صحاف مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در نشست با خبرنگاران ، گزارشی جامع از اقدامات و فعالیت حوزه های بهزیستی در بخش های پیشگیری، توانبخشی، اجتماعی و مشارکت های مردمی ارایه و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

آمار و برنامه ریزی درست امکانات موجود را در جهت توسعه پایدار رهنمون خواهد نمود

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با تبریک فرارسیدن روز آمار و برنامه ریزی، گفت: آمار و برنامه ریزی درست، صحیح و دقیق، امکانات موجود را در راستا توسعه پایدار رهنمون خواهد نمود.

وی اعلام کرد: هر سازمانی در راستای برنامه ریزی و نظم بخشی به بهبود ساختار و ارتقای بهره وری منابع، اهمیت بسزایی به آمار و اطلاعات دقیق و به هنگام مبتنی بر روش های علمی می دهد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی اضافه کرد: بالای 90 درصد از فعالیت های بهزیستی به صورت مجازی و سامانه ای انجام می گیرد؛ 11 سامانه ثبت و ارائه خدمت وجود دارد و این سامانه ها و اقدامات و نوع پوشش دهی افراد تحت پوشش شهرستانی مدام در حال ارزیابی است.

صحاف اظهار کرد: 75 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان، مستمری بگیر بوده و یا از خدمات غیرمستمری بهزیستی بهره مند هستند، که با توجه به تعداد بالای این افراد، باید یاری به اقشار نیازمند تداوم داشته باشد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به پرداخت متمرکز مستمری ها، اظهار کرد: پرداخت های متمرکز در راستای شفاف سازی انجام می گیرد و باعث می گردد تا با ثبت آمارها، مانع از هدررفت منابع شویم.

وی ادامه داد: بانک اطلاعاتی افراد برای راه اندازی نیروهای داوطلب بهزیستی نیز در دست عملیاتی است و این امر به منظور آینده نگری و برای بحران احتمالی آینده مراکز بهزیستی انجام می گیرد.

صحاف در خصوص شرایط سلامت افراد در مراکز نگه داری بهزیستی نیز گفت: با توجه به این که قشر آسیب دیده جامعه در مراکز نگه داری سکونت دارند، سهمیه بهداشت در خصوص واکسن آنفلوانزا برای 75 درصد این کیس ها تهیه و تزریق شده و برای باقی افراد نیز در حال اقدام است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "آمار و برنامه ریزی درست امکانات موجود را در جهت توسعه پایدار رهنمون خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار و برنامه ریزی درست امکانات موجود را در جهت توسعه پایدار رهنمون خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید