آیا عمل بینی بدون بیهوشی خطر دارد؟

به گزارش وبلاگ شخصی من، عمل بینی بدون بیهوشی یکی از روش های پیشنهادی پزشکان متخصص برای افرادی است که تمایل به انجام این جراحی را دارند، اما بینی آن ها احتیاج به تغییرات زیادی ندارد. انجام این روش مزایای خاص خود را به همراه دارد و به افراد یاری می نماید تا دوره نقاهت کوتاه تری داشته باشند. با وجود مزایای متعدد جراحی بینی بدون بیهوشی در بعضی شرایط انجام این روش با محدودیت هایی همراه است. به بیان دیگر بعضی افراد به واسطه داشتن شرایط جسمی و روحی قادر به انجام آن نیستند.

آیا عمل بینی بدون بیهوشی خطر دارد؟

با وجود دوره نقاهت کوتاه و عوارض بسیار محدود این روش ، بعضی افراد از انجام آن واهمه دارند. به خاطر داشته باشید که انجام این روش در صورتی می تواند مفید باشد که از طریق پزشک متخصص انجام گردد، در غیر این صورت باید منتظر عواقب خطرناک آن بود. در ادامه با ما همراه باشد تا به آنالیز بیشتر این موضوع، مزایا و معایب متعدد آن بپردازیم.

آیا عمل بینی بدون بیهوشی خطر دارد؟

با یک نگاه کلی به نحوه انجام این جراحی، در ابتدا ممکن است پاسخ همه به این سوال که جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی خطر دارد؟ منفی باشد. در صورتی عدم استفاده از مواد بیهوشی، دوره نقاهت بسیار کوتاهی پس از این جراحی وجود دارد؛ هر گونه درد، تورم، کبودی و التهاب به حداقل مقدار خود می رسد و در نهایت می توان پس از گذشت چند ساعت به خانه بازگشت.

کلیه این شرایط در صورتی امکان پذیر است که عمل بینی بدون جراحی از طریق پزشک متخصص انجام گردد، در غیر این صورت معایب و عوارض خطرناکی به همراه خواهد داشت. این جراحی به هیچ عنوان خطرناک نیست، البته در نظر داشته باشید که انجام آن برای بعضی افراد با شرایط خاص، محدودیت هایی به همراه دارد. چنانچه افراد در سلامت کامل جسمی و روحی قرار داشته باشند و به جراح و متخصص حرفه ای مراجعه نمایند، بدون شک انجام این روش جراحی بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود.

چه کسانی می توانند عمل بینی بدون بیهوشی را انجام دهند؟

عمل بینی بدون بیهوشی محدودیت هایی همانند عمل بینی با بیهوشی دارد، در واقع همه می توانند از این روش به عنوان یک راه مطمئن برای تغییر در ظاهر بینی خود بهره ببرند. انتخاب این روش به صلاحدید پزشک و با توجه به نوع و فرم بینی مراجعه نماینده انجام می گردد. در زمان شرکت در جلسات مشاوره، پزشک با آنالیز فرم و حالت بینی فرد تصمیم میگیرد که آیا به یاری روش جراحی بینی بدون بیهوشی میتوان تغییرات لازم اجرا گردد یا خیر.

برترین کاندیدای انجام عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی افرادی هستند که بینی آن ها از نظر فرم و ساختار مشکل چندانی ندارند. بعضی افراد نیز از بیهوشی و خواب عمیق پس از آن واهمه دارند، این مسائل سر منشا در روح و فکر فرد دارد از این رو برترین انتخاب برای آنها انجام جراحی بینی بدون بیهوشی است.

داشتن بعضی بیماری های زمینه ای مانند فشار و چربی خون، دیابت یا حساسیت به داروی بیهوشی، پزشک را وادار می نماید تا از روش بدون بیهوشی و با انجام بی حسی موضعی، عمل جراحی بینی را انجام دهد.

مهمترین مزایای عمل بینی بدون بیهوشی

انجام جراحی بینی بدون بیهوشی مزایای زیادی در پی خواهد داشت که از مهم ترین آن می توان به دوره نقاهت بسیار کوتاه اشاره نمود. منظور از دوره نقاهت کوتاه مدت این است که زیباجویان چند ساعت پس از عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی می توانند بدون مشکل بیمارستان را ترک نمایند. دوره نقاهت کوتاه یکی از چندین مزایای مهم این جراحی به شمار می آید، از دیگر مزایای عمل بینی بدون بیهوشی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بعضی از افراد شرایط استفاده از داروی بی هوشی در طول جراحی را ندارند. بعلاوه گروهی هستند که نسبت به بی هوشی ترس و واهمه دارند و حاضر نیستند تحت هیچ عنوان بی هوشی را تجربه نمایند. در این موارد پزشک متخصص، جراحی بینی با بی حسی موضعی را در دستور کار خود قرار می دهد. در عمل بینی با بی حسی، بیمار در طول عمل می تواند آگاهانه تمامی روند عمل بینی را مشاهده کند و صداهای محیط را به خوبی بشنود؛ اما به علت استفاده از داروی بی حسی موضعی در ناحیه بینی خود، هیچی درد و ناراحتی را احساس نمی نماید.

زیباجو در جراحی بینی بدون بیهوشی به صورت طبیعی و بدون احتیاج به دستگاه اکسیژن، نفس می کشد؛ گاهی به تشخیص پزشک و به منظور تنفس راحت زیباجو، اکسیژن اضافه از طریق لوله های پلاستیکی کوچک در نزدیکی دهان بیمار تزریق می گردد تا بیمار در تنفس طبیعی خود دچار استرس نگردد. در عمل جراحی بینی با بی حسی موضعی، پزشک متخصص بسته به تشخیص خود و بعلاوه سوابق دارویی بیمار، نسبت به استفاده از محلول های بی حسی متفاوت؛ همانند مارکائین یا زایلوکائین، اقدام می نماید. پس از اعمال بی حسی موضعی به ناحیه بینی زیباجو، پزشک و تیم پزشکی، جراحی را شروع می نمایند. در طول جراحی، اثر داروی بی حسی از سوی پزشک متخصص بی هوشی کنترل می گردد و در صورت احتیاج، دوز اضافی به بیمار تزریق می گردد تا بیمار هیچگونه احساس دردی را تجربه نکند.

  • تجربه جراحی امن و بی خطر
  • انجام جراحی بینی در کمترین زمان ممکن
  • به حداقل رسیدن مقدار کبودی و التهاب
  • عدم تجربه هرگونه عوارض جراحی با بیهوشی
  • تجربه انجام جراحی بینی با سطح هوشیاری کامل
  • نداشتن مسائلی همانند سرگیجه؛ حالت تهوع و …
  • امکان انجام جراحی در بیمارستان، کلینیک و حتی مطب

هر یک از موارد فوق به نوعی عامل تاثیر گذار در انتخاب مراجعه نمایندگان برای انجام جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی است. این نکته را در نظر داشته باشید که برای عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی، مواد بی حسی زیر پوست تزریق می گردد که این امر در مقایسه با تزریق مواد بیهوشی در رگ؛ عوارض بسیار کمتری به همراه خواهد داشت.

محدودیت و معایب جراحی بینی بدون بیهوشی

هر نوع جراحی زیبایی با محدودیت و معایب خاصی همراه است و جراحی بینی نیز از این قائله مستثنا نیست. از مهمترین محدودیت های اعمال شده برای این نوع جراحی، می توان به شرایط سنی مراجعه نمایندگان اشاره نمود. این نکته را در نظر داشته باشید که عمل بینی بدون بیهوشی باید از سن 18 سالگی به بعد انجام گردد.

بدون تردید انجام این نوع جراحی هزینه هایی در پی خواهد داشت که پس از پرداخت آن ، فرد انتظار اعمال تغییرات مثبت و چشمگیر را دارد. در حالت کلی انجام این جراحی به واسطه بیهوش نبودن مراجعه نماینده، زیاد طول نمی کشد. محدودیت زمانی در حین جراحی تاثیر بسزایی در کاهش مقدار تغییرات اعمال شده خواهد داشت، به علاوه پزشک متخصص در شرایط بی حسی موضعی نمی تواند تغییرات زیادی در فرم و ساختار بینی ایجاد نماید.

اگر داروی خاص برای بیماری خاص مصرف می کنید، در زمان دریافت مشاوره حتما به پزشک اطلاع دهید؛ استفاده از بعضی دارو ها امکان انجام جراحی های بدون بیهوشی را محدود می نماید. افرادی که از نظر روحی ثبات ندارند یا به واسطه استرس و تنش از به هوش بودن در حین جراحی؛ دچار اضطراب می شوند، برای انجام این جراحی محدودیت خواهند داشت.

عمل بینی بدون بیهوشی بهتر است یا بیهوشی؟

تشخیص انجام عمل بینی با بیهوشی یا بدون بیهوشی بر عهده پزشک متخصص است، ایشان بر اساس شرایط جسمی فرد و پس از معاینه؛ برترین تصمیم را می گیرد. اگر چه انجام عمل بینی بدون بیهوشی با عوارض کمتری پس از جراحی همراه است، اما در صورتی که به یک پزشک متخصص و حرفه ای مراجعه نموده اید؛ برترین روش انتخاب جراحی با بیهوشی است. طی جراحی با بیهوشی، مراجعه نماینده بدون هیچ گونه احساس درد، عمل بینی را پشت سر می گذارد. به بیان دیگر شما به مدت کوتاه می خوابید و پس از بیداری با چهره تازه خود روبرو خواهید شد.

در مقابل انجام عمل جراحی بینی بدون بیهوشی نیز به واسطه داشتن مزایای متعدد، انتخاب ایده آل برای بعضی افراد است.

نتیجه گیری

عمل بینی بدون بیهوشی یک روش رایج در دنیای پزشکی زیبایی است که به افراد یاری می نماید تا حجم کمتری از عوارض دریافت مواد بیهوشی را تجربه نمایند. انجام این روش برای افرادی که فوبیای بیهوشی در هر جراحی را دارند یا نسبت به مواد بیهوشی حساس هستند؛ بسیار مناسب است. با این وجود هنوز مهم ترین سوال بعضی افراد در زمان انتخاب این روش این است که آیا جراحی بینی بدون بیهوشی خطر دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال می توان به محدودیت و معایب این جراحی برای بعضی افراد اشاره نمود. با مطالعه کامل مطالب فوق می توانید با محدودیت های این نوع جراحی برای بعضی افراد آشنا شوید، بعلاوه مزایای انجام آن نیز ذکر شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست. در هر حالت چنانچه قصد انجام عمل جراحی بینی به روش بدون بیهوشی را دارید باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید. دکتر حسنانی به عنوان یکی از برترین متخصصین گوش، حلق و بینی، با ارائه مشاوره های پیش از عمل برترین راه و روش جراحی را به شما معرفی می نماید.

منبع: هفت گنج

به "آیا عمل بینی بدون بیهوشی خطر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا عمل بینی بدون بیهوشی خطر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید