ابلاغ افزایش سقف وام قرض الحسنه به بانک ها

به گزارش وبلاگ شخصی من، بانک مرکزی مصوبه افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه را برای اجرا به بانک ها ابلاغ کرد.

ابلاغ افزایش سقف وام قرض الحسنه به بانک ها

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ با این مصوبه، سقف تسهیلات قرض الحسنه مشاغل اعم از خانگی، ایثارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد و سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه اعطایی بابت خرید انشعابات و توسعه خانگی و کارگشایی امور کسب وکار خرد روستایی تا مبلغ 100میلیون تومان افزایش یافت.

اوایل مردادماه سال جاری شورای پول و اعتبار در آخرین جلسه خود در دولت دوازدهم، با افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه موافقت کرد که در پی آن، افزایش تسهیلات قرض الحسنه ضروری و عادی بانک ها و بانک های قرض الحسنه تا مبلغ 50 میلیون تومان صورت گرفت.

علاوه بر این، مصوب شد که سقف فردی و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه مسکن محرومان شهری برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور هم افزایش یابد که بر این اساس برای شهر های کوچک کمتر از 200 هزار نفر، 80 میلیون تومان و برای سایر شهر ها 100 میلیون تومان با بازپرداخت 10 سال تعیین شد.

در این بین، بانک مرکزی به منظور انجام اقدامات لازم در این راستا افزایش سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه را در بخشنامه ای به مدیران عامل بانک های دولتی، غیردولتی، مؤسسات اعتباری غیر بانکی، شرکت دولتی پست بانک و بانک مشترک ایران - ونزوئلا ابلاغ کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "ابلاغ افزایش سقف وام قرض الحسنه به بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ افزایش سقف وام قرض الحسنه به بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید