ارتباط جالب گروه خونی و رژیم غذایی افراد

به گزارش وبلاگ شخصی من، محققان ارتباط بین رژیم غذایی مناسب با گروه های مختلف خونی را مورد آنالیز قرار دادند و به نتایجی دست پیدا کردند.

ارتباط جالب گروه خونی و رژیم غذایی افراد

به گزارش وبلاگ شخصی من از وبلاگ شخصی من، با استناد به مقاله علمی منتشره در مجله JAMA Network Open یک رژیم غذایی گیاهی دارای تأثیرات متابولیکی مفید است.

بر طبق نتایج یک آزمایش بالینی جدید گروه خونی تاثیری بر کاهش یا افزایش وزن افراد یا سلامت قلب و عروق در واکنش به مداخلات رژیم غذایی ندارد.

در اواسط دهه 1990، رژیم های غذایی وابسته به گروه خونی فرد توسط پیتر جی د آدامو، محبوب شد و رژیم های غذایی مختلفی برای انواع گروه خونی پیشنهاد می شد.

به عنوان مثال، گروه خونی O قدیمی ترین گروه خونی و مناسب برای رژیم های غذایی به سبک اجداد انسان ها همراه با پروتئین های حیوانی در نظر گرفته می گردد.

از طرف دیگر، گروه خونی A یک گروه خونی جدیدتر محسوب می گردد که بیشتر برای رژیم های گیاهخواری فاقد گوشت قرمز مناسب است.

محققان می گویند اگر چه گروه خون O در میان تمامی انسان ها در سراسر دنیا رایج است، هیچ شاهدی وجود ندارد که ژن O نشان دهنده ژن اجدادی در سیستم ABO باشد و منطقی نیست فرض کنیم که یک ژن معیوب به صورت خود به خودی به وجود می آید و سپس به ژن های نرمال تبدیل گردد.

اکنون آخرین شواهد در خصوص انکار این مدل از رژیم غذایی که شبه علمی است، از یک آزمایش بالینی تصادفی جدید به دست آمده که اثرات متابولیک یک رژیم غذایی گیاهی کم چرب را آنالیز نموده است.

این آزمایش روی بیش از 200 نفر دارای اضافه وزن اجرا شده و آن ها را به طور تصادفی در دو گروه رژیم غذایی گیاهی کم چربی و یک گروه کنترل که هیچ تغییری در رژیم غذایی آن ها ایجاد نشد، قرار دادند. این آزمایش به مدت 16 هفته پیگیری شد.

یافته های اصلی این آزمایش این بود که رژیم غذایی گیاهی فعالیت متابولیکی پس از خوردن غذا را حدود 20 درصد افزایش می دهد. این رژیم همچنین منجر به افزایش حساسیت به انسولین و کاهش وزن در مقایسه با گروه کنترل شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "ارتباط جالب گروه خونی و رژیم غذایی افراد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط جالب گروه خونی و رژیم غذایی افراد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید