ارزیابی امکان تغییر توافق اوپک پلاس هنوز زود است

به گزارش وبلاگ شخصی من، معاون نخست وزیر روسیه گفت این کشور بر این باور است که هنوز زود است شدنی بودن تغییر پارامترهای توافق کاهش تولید نفت میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک ارزیابی شود.

ارزیابی امکان تغییر توافق اوپک پلاس هنوز زود است

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرگزاری اینترفکس به نقل از الکساندر نواک نوشت: تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس درباره سیاست تولید نفت در چهارم ژانویه (14 دی) گفت و گو خواهند کرد.

در این بین، دو منبع آگاه به رویترز گفتند: نرخ پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق محدودیت عرضه از 116 درصد در اکتبر به 117 درصد در نوامبر افزایش یافت که نشان می دهد سطح تولید بسیار پایینتر از اهداف توافق شده، مانده است. نرخ پایبندی 10 عضو اوپک که در این توافق مشارکت دارند، 122 درصد و نرخ پایبندی تولیدکنندگان غیرعضو اوپک 107 درصد بوده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش دسامبر بازار نفت خود اعلام نمود اوپک پلاس ماه گذشته 650 هزار بشکه در روز پایینتر از سقف توافق شده نفت تولید کرده است در حالی که این رقم در اکتبر 730 هزار بشکه در روز بوده است.

آمار اوپک پلاس نشان می دهد نیجریه و آنگولا که تولیدکنندگان غرب آفریقای عضو این گروه هستند، همچنان برای رسیدن به هدف تولید اوپک مشکل دارند و نرخ پایبندی آنگولا به محدودیت عرضه اوایل امسال به حدود 300 درصد رسید. نرخ پایبندی نیجریه ماه گذشته در پی افزایش ملایم تولید، 10 درصد کاهش یافت و به 239 درصد رسید. این دو کشور به دلیل کاهش سرمایه گذاری، استمرار مسائل تعمیراتی و خروج شرکتهای انرژی بین المللی، در سالهای اخیر نتوانسته اند اهداف تولید نفت را محقق کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت و میعانات گازی روسیه که شامل توافق نمی شود، در دسامبر نسبت به نوامبر تا حدود زیادی ثابت بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارزیابی امکان تغییر توافق اوپک پلاس هنوز زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی امکان تغییر توافق اوپک پلاس هنوز زود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید