بهترین دانشگاه ها در همچون جویی اعلام شدند

به گزارش وبلاگ شخصی من، در شش ماهه دوم سال 1400 دانشگاه های تهران، صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد رتبه های نخست تا سوم همانندجویی را به دست آورده اند.

بهترین دانشگاه ها در همچون جویی اعلام شدند

بر پایه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی (مصوب سال 1396 مجلس شورای اسلامی) و آیین نامه اجرایی آن (مصوب سال 1398 هیئت وزیران)؛ همه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور باید تمام متن پیشنهاده ها (پروپوزال ها) و انتها نامه ها و رساله های (پارساهای) دانشجویان و دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی خود را که بدون طبقه بندی هستند، در سامانه های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) همانندجویی و ثبت نمایند.

برای انجام این قانون، ایرانداک سامانه همانندجو را در نشانی TIK.IRANDOC.AC.IR با پشتوانه روزافزونِ تمام متن بیش از 435 هزار عنوان پارسا، بیش از 90 هزار پیشنهاده و 300 هزار مقاله در دسترس همه دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور گذارده است که اکنون بیش از 40 هزار استاد و 281 هزار دانشجو در آن عضو هستند.

در 6 ماهه دوم سال 1400؛ دانشگاه های تهران، صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد رتبه های نخست تا سوم همانندجویی را به دست آورده اند. جدول زیر شمار درخواست های همانندجویی را برای 10 دانشگاه نخست نشان می دهد.

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)؛ در میان نشریه های علمی عضو سامانه همانندجو؛ نشریه هویت شهر، نشریه فقه و مبانی حقوق اسلامی و نشریه های دانشگاه جامع امام حسین (ع)؛ رتبه های نخست تا سوم همانندجویی و همایش ملی پژوهش های نوین دانشگاهی در هنر، معماری و عمران؛ کنگره ملی مهندسی عمرانِ دانشگاه صنعتی سهند و کنگره ملی مهندسی عمران دانشگاه شیراز نیز در میان همایش های عضو سامانه همانندجو، بالاترین رتبه همانندجویی را در 6 ماهه دوم سال 1400 به دست آورده اند.

وبلاگ شخصی من علمی پزشکی دانشگاه و کنکور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهترین دانشگاه ها در همچون جویی اعلام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین دانشگاه ها در همچون جویی اعلام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید