بقعه امامزاده ابراهیم دلفان زیارتگاه محبان اهل بیت است

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرگزاری تسنیم/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، بقعه امامزاده ابراهیم دلفان زیارتگاه محبان اهل بیت است.

بقعه امامزاده ابراهیم دلفان زیارتگاه محبان اهل بیت است

در 65 کیلومتری جنوب غربی شهر نورآباد و در بخش کاکاوند شهرستان دلفان مقبره امامزاده ابراهیم (ع) وجود دارد که این آستان مقدس از دیرباز زیارتگاه زائران اهل بیت بوده است.

امامزاده ابراهیم (ع) معروف به بابابزرگ فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام هشتم شیعیان ثامن الحجج امام رضا (ع) است که هر ساله آماده پذیرایی و استقبال از زائران و گردشگران از استانهای لرستان، همدان ، ایلام ، کرمانشاه و دیگر استانهای همجوار بوده که برای شفاعت و تسکین دردهای خود به بارگاه ملکوتی این امامزاده بزرگ الاشان مشرف می شوند.

مقبره این امامزاده در میان کوههای سربه فلک کشیده مهراب و سرکشتی واقع شده که طبیعت سحرآمیز آن با درختان انبوه بلوط چشم هر دوستدار طبیعتی را نوازش می نماید.

در جوار بارگاه ملکوتی این امامزاده بزرگ الاشان، مقبره کال نازار، یار و دوست قدیمی او وجود دارد که مردم منطقه قبل از زیارت این امامزاده بزرگوار به ملاقات او مشرف می شوند و ارادت خود را به ایشان ادا می نمایند.

مردم غرب کشور ارادت خاصی به این یادگار رسول الله (ص) دارند و سالهاست که بارگاه ملکوتی آن مأمن دلدادگان و عاشقان اهل بیت (ع) است.

منبع: همگردی

به "بقعه امامزاده ابراهیم دلفان زیارتگاه محبان اهل بیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بقعه امامزاده ابراهیم دلفان زیارتگاه محبان اهل بیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید