به طور متوسط روزی 170 نفر در تهران بر اثر کرونا فوت نموده اند

به گزارش وبلاگ شخصی من، سعید خال مدیرعامل بهشت زهرا (س) در ملاقات با سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: با شیوع بیماری کرونا در اول اسفند 1398 همه بخش ها دچار تحیر شده بودند و در تمام جهان آمادگی برای مواجهه با این ویروس وجود نداشت.

به طور متوسط روزی 170 نفر در تهران بر اثر کرونا فوت نموده اند

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: ضمن این که انتها این بحران نیز نامعلوم بوده و هست و نمی توان انتهای برای آن در نظر گرفت و این شرایط را وخیم تر می نماید.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با تشریح فعالیت خستگی ناپذیر 2 هزار و 200 نفر کارکنان زحمت کش این سازمان، گفت: در امور متوفیان 24 فرآیند اعم از تغسیل، تکفین، تدفین و مراسم و... انجام می گردد که همکاران سازمان بی وقفه در این حوزه مشغول کار هستند و 150 نفر از آن ها دچار بیماری کرونا شدند، ولی سلامت خود را به دست آوردند.

خال اضافه کرد: در این دوران چندین بار تست های لازم از کارمندان گرفته شد و امیدواریم بتوانیم حافظ سلامتی شان باشیم.

وی همچنین گفت: روزانه به طور متوسط 200 نفر فوتی در بهشت زهرا (س) پذیرش می شد که با شیوع کرونا بعضی روزها به 400 نفر رسید؛ به طور متوسط 170 نفر در روز متوفیان کرونایی داریم. 40 درصد فوتی های کشور از کرونا در تهران رخ داده، ولی هیچگاه وقفه ای در انجام وظایف صورت نگرفته است.

مدیرعامل بهشت زهرا (س) گفت: با وجود این که بعضی کشورها گورهای دسته جمعی یا موقت برای تدفین متوفیان از کرونا درست نموده اند و یا به سوزاندن اجساد روی آورده اند، اما براساس وظیفه شرعی و انسانی خود تنها کشوری هستیم که تطهیر متوفیان را با آب و براساس اصول شرعی انجام می دهیم. ضمن اینکه به متوفیان سایر ادیان رسمی کشور نیز در گورستان های اختصاصی خود کمک رسانده ایم.

تقدیر عاملی از رییس سازمان بهشت زهرا

در ادامه این جلسه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از کوشش های مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) تقدیر کرد و گفت: عوامل این سازمان در زمانی که بسکمک از افراد حاضر به حضور در صحنه مقابله با بیماری کرونا نبودند به خوبی و به صورت تخصصی و با رعایت کرامت انسانی بیش از 30 هزار بیمار کرونایی از جهان رفته مورد تغسیل و تکفین قرار دادند و با عزت مراسم خاک سپاری آن ها را انجام دادند و تسلی خاطر بازماندگان بودند.

عاملی گفت: در ایام جهانگیری ویروس کرونا، این همکاران شما بودند که همراه با کادر درمان و گروه های داوطلب و جهادی جلوه های فراموش نشدنی و تاریخی از مواسات و همدلی به نمایش گذاشتند و با از خودگذشتگی لحظات زیبایی از نوع دوستی آفریدند.

وی تاکید نمود: تدفین متوفیان در مزارهایی که خودشان انتخاب می نمایند امری پسندیده است؛ چرا که جداسازی آن ها می تواند مسائل اجتماعی در آینده پدید آورد و اضطراب و نگرانی بازماندگان را افزایش دهد.

منبع: فرارو

به "به طور متوسط روزی 170 نفر در تهران بر اثر کرونا فوت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به طور متوسط روزی 170 نفر در تهران بر اثر کرونا فوت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید