ترامپ: پری گفت من زنگ بزنم!

به گزارش وبلاگ شخصی من، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ که به اتهام کمک خواهی از دولتی خارجی برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آینده با تحقیقات استیضاح روبروست، بار دیگر دموکرات ها را به مداخله در انتخابات 2020 و انتخابات 2016 متهم کرد.

ترامپ: پری گفت من زنگ بزنم!

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شنبه در پیامی توییتری نوشت: نه تنها دموکرات های بیکاره در انتخابات 2020 دخالت می کنند بلکه همچنان در انتخابات 2016 هم دخالت دارند. آن ها باید کارشان را متوقف کنند!

دموکرات ها هفته گذشته یک تحقیقات استیضاح بر پایه شکایت یک افشاگر از جامعه اطلاعاتی آمریکا تنظیم کردند که در آن، ترامپ به سوء استفاده از قدرت برای مجبور ساختن یک کشور خارجی به مداخله در انتخابات 2020 آمریکا متهم است. ترامپ ارتکاب هرگونه خطا را رد می کند و تحقیقات مذکور را تلاشی برای کودتا و شکار موهومات توصیف کرده است.

این تحقیقات و شکایت افشاگر، روی تماس تلفنی ماه ژوئیه دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی متمرکز است. ترامپ از این رهبر خارجی خواسته بود تا درباره جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات 2020 تحقیق کند.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه همچنین از افشاگر مذکور، نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان آمریکا و آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان آمریکا انتقاد کرد. او نوشت: برداشت فرد به اصطلاح افشاگر از تماس تلفنی فوق العاده من خیلی با حقیقت فاصله دارد و حتی به آن نزدیک هم نیست. شف و پلوسی هرگز فکرش را هم نمی کردند که من متن تماس تلفنی آن روز را منتشر کنم. آن ها را شگفت زده کردم، آن ها را گرفتار کردم. این تقلبی علیه مردم آمریکاست!

ترامپ همچنین عصر شنبه تحقیقات استیضاح خود را با رسوایی ایمیلی هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین و رقیب انتخابات او در انتخابات 2016 مقایسه کرد. رئیس جمهوری آمریکا نوشت: پس هیلاری کلینتون حقه باز می تواند 33 هزار ایمیل را پس از دریافت احضاریه از کنگره ایالات متحده پاک کرده و نابود کند اما من نمی توانم یک تماس تلفنی مناسب با رئیس جمهوری اوکراین داشته باشم؟ شکار موهومات!

دونالد ترامپ همچنین از دومین مقام اطلاعاتی ناشناس که گفته می شود شکایتی علیه رئیس جمهوری آمریکا تنظیم کرده است و قصد دارد در کنگره درباره تماس های او با رئیس جمهوری اوکراین شهادت بدهد، انتقاد کرد. او در پیامی نوشت که این مقام، که هویتش هنوز معلوم نیست، عضوی از توطئه دولت عمیق است که به گفته او کارش تضعیف ریاست جمهوری است.

در همین حال پایگاه آکسیوس گزارش داد، دونالد ترامپ به جمهوری خواهان مجلس کنندگان آمریکا گفته است که ریک پری، وزیر انرژی آمریکا او را متقاعد کرد تا تماس تلفنی جنجالی با زلنسکی را انجام دهد. یک منبع مطلع گفته است: ترامپ در جمع اعضای حزبش گفت خیلی ها نمی دانند اما من حتی نمی خواستم این تماس را برقرار کنم. تنها دلیل من این بود که ریک پری از من خواسته بود. موضوع چیزی درباره یک تاسیسات گاز طبیعی مایع بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ: پری گفت من زنگ بزنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: پری گفت من زنگ بزنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید