دو نماینده کنگره آمریکا خواهان تحت پیگرد قرار دریافت ترامپ شدند

به گزارش وبلاگ شخصی من، در پی افشای کوشش رئیس جمهور آمریکا برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا به نفع خود به وسیله تحت فشار گذاشتن مقامات این ایالت، دو نماینده دموکرات کنگره آمریکا از اف بی آی خواستند که رئیس جمهور این کشور را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

دو نماینده کنگره آمریکا خواهان تحت پیگرد قرار دریافت ترامپ شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی من به نقل از پایگاه خبری هیل، تد لیو نماینده ایالت کالیفرنیا و کاتلین رایس نماینده ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه از پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) خواستند که در ارتباط با رسوایی کوشش برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت جورجیا به وسیله تحت فشار گذاشتن مقامات این ایالت، برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرونده تشکیل داده و او را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ شخصی من بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ شخصی من بخوانید. (کلیک کنید)

این دو نماینده کنگره آمریکا که هر دو قبل از ورود به کنگره سمت های قضائی داشته اند، در نامه ای به کریستوفر ری رئیس اف بی آی اعلام کردند: به عنوان اعضای کنگره و دادستان های سابق، ما معتقدیم که دونالد ترامپ در تحریک دیگران برای ارتکاب جرم یا توطئه برای ارتکاب جرم و چند مورد جرم انتخاباتی دست داشته است. ما از شما می خواهیم که فوراً تحقیقات خود را در این زمینه شروع کنید.

روز یکشنبه واشنگتن پست فایل صوتی یک گفتگوی تلفنی بین دونالد ترامپ با مقام های ارشد ایالت جورجیا را منتشر کرد که نشان می دهد ترامپ مقام های این ایالت را تحت فشار قرار داده است تا آرای کافی برای تغییر نتایج در این ایالت به نفع وی را پیدا نمایند.

ترامپ در این گفتگوی تلفنی با برد رافن اسپرگر معاون فرماندار ایالت جورجیا از وی خواسته است تا آرای کافی برای پیروزی وی در این ایالت را پیدا کند.

رافن اسپرگر در پاسخ به درخواست ترامپ گفته است: آقای رئیس جمهور، چالشی که شما دارید، آماری است که به اشتباه در اختیار شما گذاشته اند.

کاخ سفید و دفتر معاون فرماندار ایالت جورجیا هنوز حاضر به شرح در این رابطه نشده اند.

بر اساس نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت جورجیا، جو بایدن با اختلاف کمتر از 12 هزار رأی دونالد ترامپ را در این ایالت شکست داده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دو نماینده کنگره آمریکا خواهان تحت پیگرد قرار دریافت ترامپ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو نماینده کنگره آمریکا خواهان تحت پیگرد قرار دریافت ترامپ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید