تغییر کاربری مدارس قدیمی واقع در نقاط خوب شهر

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی مطرح نمود: برخی مدارس قدیمی که نیاز به نوسازی داشته و در نقاط خوب شهر با ارزش تجاری بالا واقع شده اند را می توان با تغییر کاربری و ایجاد ارزش اضافه نمود ه، مورد استفاده قرار داد.

تغییر کاربری مدارس قدیمی واقع در نقاط خوب شهر

جواد رحمتی در جلشه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، گفت: می توان بخشی از منابع تاسیس مدرسه جدید را از راه فروش مکان قدیمی مدرسه به دست آورد؛ انتقال این مدارس که فاقد ارزش تاریخی هستند، لطمه ای به فضای آموزشی نمی زند.

وی با بیان این که هزینه ساخت مدرسه در نواحی مختلف شهر، متفاوت است، گفت: می توان در خصوص ساخت مدارس کوچک و کمتر از پنج کلاس بازنگری شده و صرفه جویی انجام گیرد.

به گزارش وبلاگ شخصی من، وی با بیان این که محیط فیزیکی در امر آموزش تاثیر گذار است، اظهار کرد: نحوه نشستن دانش آموزان در کلاس ها که بیشتر به صورت اتوبوسی است باعث عدم مشارکت در کلاس و تبعیض در آموزش می شود؛ دانش آموزان باید دور یک میز نشسته و در امر آموزش مشارکت کنند.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در خصوص مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش استان تشریح کرد: طی نامه ای به وزرات آموزش و پرورش و سازمان سنجش خواستار رسیدگی به نحوه امتحانات و ضریب کنکور دانش آموزان مناطق زلزله زده خواهیم بود.

جعفر پاشایی با بیان این که میزان مشارکت عمومی مردم در امر مدرسه سازی نسبت به گذشته حدود سه الی چهار برابر شده است، متذکر شد: باید از ظرفیت خیرین در حوزه مدرسه سازی استفاده شود؛ خیرین استان به طور میانگین سالانه حدود 80 میلیارد تومان در امر مدرسه سازی کمک می کنند.

وی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت های قانونی، سرعت رشد نوسازی مدارس نسبت به گذشته افزایش یافته است؛ هم چنین لازمه رسیدن به بیشترین مطلوبیت نیز افزایش سرعت و استفاده از تمامی ظرفیت های درون و برون سازمانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تغییر کاربری مدارس قدیمی واقع در نقاط خوب شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر کاربری مدارس قدیمی واقع در نقاط خوب شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید