حفظ شادابی و زیبایی پوست به شیوه زنان کره ای

به گزارش وبلاگ شخصی من، به گزارش زندگی امروز فرقی نمی کند اهل کدام نقطه از این کره خاکی هستید، به هرجا که تعلق داشته باشید دوست دارید ظاهری زیبا، جوان و پوستی شاداب داشته باشید و حتما نسخه های عجیب و باورنکردنی را می شناسید که با یاری آن زیبایی ظاهری تان را چندبرابر کنید.

حفظ شادابی و زیبایی پوست به شیوه زنان کره ای

شاید درباره انواع ماسک های آبرسان برزیلی ها که از پوست و میوه آواکادو تهیه می گردد یا با مرهم چای نخودکه چینی ها از آن برای پاکسازی و لایه برداری پوست استفاده می نمایند، چیزهایی شنیده و حتی آنها را امتحان نموده باشید اما حتما با جادوی مکعب های یخی و خواص معجزه گر آنها که این روزها در میان بسیاری از مردم آسیای جنوبی مانند هند، تایلند، چین، اندونزی و حتی روسیه کاربرد دارد آشنا نیستید؛

شیوه ای که سال هاست به وسیله زنان و دختران آسیایی برای حفظ زیبایی و شادابی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و آنها را از مصرف بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی بی احتیاج می نماید. اگر کنجکاو هستید اطلاعات بیشتری درباره این روش داشته باشید با مطالعه این مطلب می توانید با جزئیات کار و چگونگی فراوری این مکعب های جادویی آشنا شوید.

لازم نیست حتما پزشک باشید تا بدانید که گردش خون هرچه بیشتر باشد شادابی و طراوت پوست تان بیشتر می گردد. همه ما می دانیم که بهبود جریان گردش خون آبرسانی و غذارسانی به سلول های پوستی را چند برابر می نماید. راهکارهای زیادی در دنیا وجود داردکه بعضی از آنها هزینه زیادی دارند.

با این حال اگر می خواهید دراین امر خودکفا شوید و با کمترین هزینه این کار را در خانه انجام دهید بهتر است یک بطری آب معدنی تهیه کنید و آب را داخل قالب های یخ بریزد و بعد از ساعتی که آب یخ زد آن مکعب های کوچک را روی پوست خود قرار بدهید. این روش یا به بیانی دیگر یخ درمانی باعث افزایش گردش خون می گردد که از بروز علائم پیری و چروک پوست پیشگیری می نماید. البته استفاده از این روش برای افرادی که کمی مسن تر هستند کاربرد زیادی ندارد و تاثیرگذاری آن ممکن است فقط در این باشد که مدتی پوست را شاداب تر نشان دهد اما چروک هایی که در طول سالیان دراز به وجود آمده را برطرف نمی نماید.

کره ای ها با یخ جوان می مانند

قرار دادن یخ روی صورت در کشورهای آسیا بسیار رایج است. بیشتر ما می دانیم که مردم کشور کره جزو گروهی از مردمان هستند که بیشتر به طب های سنتی تمایل دارند و تا جایی که ممکن است سعی می نمایند از این روش ها سلامتی خود را تضمین نمایند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید بعضی از هنرپیشه های کره ای برعکس هنرپیشه های سینمای تجاری به جای انجام کارهای هزینه دار و خطرناک سعی می نمایند با قرار دادن یخ روی صورت های خود به پوستی زیبا و شفاف دست پیدا نمایند. یک نکته جالب دیگر در این است که این روش از دوران باستان وجود داشته و روش استفاه از یخ در دوران باستان به وسیله زنان استفاده می شده که تا به امروز برای داشتن پوستی جوان ادامه دارد.

با خستگی خداحافظی کنید

تا به حال شده برای یک قرار مهم کاری یا هر مسئله مهم دیگری سعی کنید به خواب نروید تا صورت تان ورم نکند؟ اما به جای اینکه صورت تان ورم نکند در مقابل چهره ای خسته و کسل پیدا می کنید که این حالت زیاد تفاوتی با صورت ورم نموده ندارد. از قدیم رسم بر این بوده است که بعد از بیدار شدن صورت خود را بشوییم و این عادت را مادران سعی می نمایند از همان کودکی به ما بیاموزند، می دانید چرا؟ چون زدن آب خنک حال تان را جا می آورد، اما بهتر است این نکته را هم اضافه کنیم که معمولا صبح ها یا هر زمانی که دراز کشیده اید مایعات داخل بدن به گردش در می آیند به همین دلیل صورت شما صبح ورم می نماید.

شما با روش یخ درمانی می توانید از این پس ورم صبحگاهی تان را بدون استفاده از محول های شیمیایی کاهش دهید. این روش بعد از دوش آب گرم هم تاثیرگذار است. به خاطر داشته باشید که این روش موقتی است، با این حال پوست شما پس از استفاده از یخ روشن تر به نظر می رسد.

قبل از یخ درمانی باید بدانید

قبل از هرچیز از گذاشتن مستقیم یخ روی صورت جدا خوداری کنید زیرا این کار باعث پارگی مویرگ های زیر پوستی می گردد. پس برای جلوگیری از پارگی مویرگ ها برترین شیوه این است که یخ را در پارچه ای لطیف بپیچید. دومین نکته این است که یخ را به صورت ثابت روی پوست خود نگه ندارید بلکه به صورت مورب آن را روی پوست به آرامی ماساژ دهد. برای انجام یخ درمانی باید صورت تان تمیز و بدون آرایش باشد زیرا وجود هرنوع کرم یا مواد آرایشی مانع از این می گردد که یخ درمانی تاثیر خود را داشته باشد.

بعلاوه یخ باعث می گردد تا پوست خیس گردد، اما بهتر است پوست را بدون استفاده از حوله و به صورت طبیعی بگذارید خشک گردد و بعد از آن برای جلوگیری از حالت کشسانی پوست از یک مرطوب نماینده بهره ببرید. با این حال فکر نکنید انجام هر روزه این کار تاثیرگذاری بهتری خواهد داشت زیرا در هر چیزی که افراط وجود داشته باشد به جای تاثیر مثبت ممکن است تاثیری منفی برجای بگذارد، پس بهتر است برای داشتن پوستی که درخشش طبیعی داشته باشد حداقل دوبار در هفته به مدت 15 دقیقه این کار را انجام دهید.

همواره یخ نقش کاربردی ندارد

این روش برای همه افراد مناسب نیست. چنانچه پوست بسیارحساسی دارید یا رگ های شما به سطح پوست نزدیک است یا از تماس آب سرد اذیت می شوید این روش به شما توصیه نمی گردد. پس بهتر است روشی متناسب با شرایط پوست خود انتخاب کنید. اگر می خواهید بدانید که آیا این روش برای تان مناسب است؛ باید به رنگ پوست خود بعد از یخ درمانی دقت کنید. اگر بعد از یخ درمانی پوست تان رنگ خوب و سالمی (مانند سرخی که پس از پیاده روی بر سطح پوست نمایان می گردد) پیدا کرد این روش می تواند برای شما مناسب باشد.

این روش معجزه می نماید

پس همان طور که گفته شد استفاه از این روش به پوست طراوت و انعطاف پذیری می بخشد و روش سالمی برای جلوگیری از چین و چروک است. اما شاید دانستن این موضوع برای تان جالب باشد که یکی از راهکارهای سنتی برای تمیز کردن پوست استفاده از روغن زیتون یا عسل است که به اسم محلول پاک نماینده صورت استفاده می گردد که کثیفی و آلودگی را از روی پوست برمی دارد، اما بعد از این کار منافذپوست باز می شوند، اگر با یخ شست وشو دهید، منافذ بسته شده پوست را درحالت خوبی نگه می دارد.

دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

با یخ درمانی مخالفم

یخ از دیرباز بین مردم به خصوص ایرانیان دارای اهمیت بسیاری بوده است، چرا که کاربرد و فواید زیادی دارد. به اسم یک مسکن موضعی در مواقعی که ناحیه ای از بدن دچار خارش می گردد، مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه در زمان هایی که افراد دردی در ناحیه ای از بدن خود دارند و به خاطرشرایط خاصی مثل بارداری نمی توانند از مسکن های دارویی استفاده نمایند، یخ می تواند در این مواقع یک ماده یاری نماینده باشد؛ به خصوص برای کاهش دندان درد هم می توان روی این قطعه مکعبی شکل حساب کرد. به علاوه برای بعضی از خونریزی های سطحی مثل خون دماغ هم موثر است اما درمورد پوست و جوان نگه داشتن آن در طب سنتی بیشتر با تاثیرات آب سرد موافق هستند تا یخ.

علمای این طب بعلاوه به افراد عادی که مشکل خاصی ندارند، توصیه می نمایند با آبی که کمی از دمای بدن سردتر است دوش بگیرند بعلاوه ورزشکاران بعد از ورزش برای چند ثانیه بازهم متذکر می شوم، برای چند ثانیه در آب بسیار سرد به بیان دیگر یخ، بدن خود را قرار دهند زیرا این کار باعث تقویت عضلات آنها می گردد اما در خصوص ماسک های یخی باید گفت افراد موقع استفاده از این روش، نباید به طور مستقیم از یخ استفاده نمایند زیرا آن ناحیه ممکن است دچار سوختگی با یخ گردد و همان طور که در متن ذکر شده است باید یخ را در حوله یا پارچه لطیفی قرار داد اما در خصوص اثر یخ برای زیبایی باید به این نکته توجه داشت که برای هر فرد مطابق با شرایط پوستی و فیزیولوژیکی که دارد باید تصمیم گیری گردد.

به اسم مثال افرادی که خونرسانی خوبی دارند زیاد احتیاجی به این روش (ماسک یخی) نداشته یا افرادی که دچار کم خونی هستند هم این روش برای شان موثر نخواهد بود زیرا خون زیادی در آن ناحیه وجود ندارد که عاملی باعث جهشش گردد. گاهی اوقات در شرایط نرمال به یک عامل تقویت نماینده برای خونرسانی احتیاج داریم که این روش می تواند یکی از گزینه ها باشد. با این حال نباید فراموش کنید که باید در دوره های کوتاه مدت از این روش بهره ببرید.

میوه ها آبرسانی طبیعی اند

از بحث یخ که بگذریم وارد بحث میوه ها می شویم. هر میوه ای دارای طبع های مختلف است، به اسم مثال میوه هایی با طعم ترش که روی پوست طلا می شوند (در طب سنتی به روش ماسک گذاری، طلا گفته می گردد) خاصیت لایه برداری دارند؛ درحالی که وقتی به صورت یخ زده روی پوست قرار می گیرند، اثرلایه برداری شان کمتر می گردد، مثل آب پرتقال که در این شرایط بیشتر تاثیر آبرسانی و تقویت نمایندگی (به واسطه ویتامین های داخل میوه) را دارد. بعلاوه میوه هایی با طبع گرم

به تنهایی برای رطوبت رسانی و جلوگیری از چین و چروک کاربرد زیادی ندارند و شاید اثر دیگری داشته باشند اما در این زمینه نقش تاثیرگذاری ندارند.

برای از بین بردن چین و چروک های پوست که بیشتر به وسیله رطوبت و آبرسانی صورت می گیرد، میوه هایی با طبع سرد مثل خیار، گوجه فرنگی و ... موثر هستند.به علاوه بعضی ازمیوه ها مثل هلو یا گلابی داخل شان دارای ذرات ریزی است که برای لایه برداری یا تمیز کردن پوست می توانند، مفید باشند و برای مثال افرادی که بدن شان در اثر آفتاب گرفتگی دچار پوسته پوسته شده باشد از این میوه ها برای تسریع بهبودی می توان استفاده کرد.

ماسک یخی گلابی

آب یک گلابی رسیده را بگیرید و سپس با آب معدنی مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید. به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که یخ آب می گردد آن را روی پوست ماساژ دهید. این ماسک برای پوست های چرب و افرادی که منافذ پوستی آنها واضح و نازیبا شده بسیار مفید است. بعلاوه از آب پرتقال هم می توانید برای برطرف این مشکل بهره ببرید.

ماسک یخی انار

آیا دیده اید برخ از افراد صورت شان یک گلگونی خاصی دارد که زیبایی چهره شان را دو چندان می نماید. اگر می خواهید مثل این افراد شوید بهتر است آب انار را با آب مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید و پس از یخ زدن آن را روی پوست خود ماساژ دهید.

ماسک یخی هلو

شاید صورتش مثل هلو شده است را بارها و بارها شنیده اید؛ شما می توانید با ماسک یخ آب هلو پوست خود را آبرسانی و تقویت کنید. بعد از مدتی هر کس با تماشا شما این جمله را برزبان خواهد آورد.

ماسک های یخی گیاهی

اگر پوستی خشک دارید بهتر است ابتدا به وسیله جوشاندن جعفری و نعناع عصاره آنها را به دست بیاورید و بعد از خنک شدن عصاره آن را در قالب یخ بریزید و سپس روی پوست ماساژ دهید. بعلاوه عصاره گل بابونه برای از بین بردن جوش ها می تواند موثر باشد.

بنوشید و بخورید سپس ماساژ دهید

توصیه بعضی پزشکان این است که اگر می خواهید به وسیله یخ دمنوش ها یا یخ های میوه ای مسائل پوستی خود را برطرف کنید یا پوستی شفاف و با طراوت داشته باشید؛ حتما همراه با استفاده از این ماسک ها، میوه یا دمنوش استفاده شده در ماسک را بخورید یا بنوشید تا تاثیرش بیشتر از پیش گردد. به اسم مثال اگر از ماسک یخ آب گلابی استفاده می کنید، مقداری از آب گلابی را بدون مخلوط با آب بنوشید و در کنارش قالب یخی گلابی را روی پوست خود ماساژ دهید.

دمنوش های یخی را تجربه کنید

همان طور که گفته شد یخ به تنهایی می تواند تاثیر مثبتی مثل جلوگیری از چین و چروک یا درخشش طبیعی برای پوست داشته باشد اما اگر این مکعب های کوچک آبی را با مواد های دیگری مثل دمنوش های گیاهی (بابونه، چای سبز، گل سرخ، گل گاوزبان و...)یا تکه های میوه (هلو، پرتقال و...) مخلوط کنید، می توانید بعضی از مسائل دیگر پوستی مثل آکنه یا جوش ها و ... را هم درمان کنید. به اسم مثال چکیدن چند قطره آبلیمو یا آب دمنوش هایی مثل چای سبز یا گل بابونه باعث از بین رفتن خشکی پوست و کاهش فرایند پیری پوست می شوند.

منبع:برترینها

منبع: زندگی روز

به "حفظ شادابی و زیبایی پوست به شیوه زنان کره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ شادابی و زیبایی پوست به شیوه زنان کره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید