حمایت از شرکت های دانش بنیان فاوا برای تحقق شعار جهش تولید

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی فسنقری معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی این پژوهشگاه از انعقاد تفاهم نامه همکاری با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد و گفت: در سال جهش تولید، پژوهشگاه ICT و پارک ICT به علت بهره مندی از ظرفیت های بالای توسعه ای و اجرایی، یک تصمیم راهبردی برای همکاری مشترک برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت فاوا اتخاذ کردند تا گامی مهم و روبه جلو در راستای شعار سال 1399 و در راستا شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد دیجیتال برداشته باشند.

حمایت از شرکت های دانش بنیان فاوا برای تحقق شعار جهش تولید

وی افزود: برای تحقق این تصمیم در اولین گام تفاهم نامه همکاری به امضای ریاست دو مجموعه رسیده است.

فسنقری گفت: مهمترین موضوع در این تفاهم نامه، همکاری در راه اندازی مرکز رشد پژوهشگاه و استقرار آن در محل پارک است که در پی آن زیرساخت های قانونی لازم جهت استقرار شرکت های واجد شرایط مانند شرکت های زایشی، فناور و نوپا در مرکز رشد و بهره گیری از مزایای استقرار در پارک فراهم خواهد شد.

معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ICT ادامه داد: برنامه ریزی برای توسعه و ارائه خدمات آزمایشگاهی و راه اندازی آزمایشگاه مرجع جهت برآورده ساختن نیازهای تحقیقاتی شرکت های مستقر در پارک نیز از نکات دیگر این تفاهم نامه بود.

وی گفت: طراحی و ارائه دوره های آموزشی مورد نیاز شرکت های مستقر در پارک، برنامه مشترک دیگری است و امید می رود که این تفاهم نامه با همت اجرایی طرفین عملیاتی شده و به اهداف خود دست یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت از شرکت های دانش بنیان فاوا برای تحقق شعار جهش تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از شرکت های دانش بنیان فاوا برای تحقق شعار جهش تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید