خبرنگاران فرمانده نیروی زمینی ارتش: پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود

به گزارش وبلاگ شخصی من، تهران - خبرنگاران - فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت : بازرسی مبنای اطمینان در نیروی زمینی است و باید تلاش کنیم ایمنی و پیشگیری در فرهنگ ما نهادینه شود.

خبرنگاران فرمانده نیروی زمینی ارتش: پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در ششمین همایش ایمنی و پیشگیری که با حضور فرماندهان و کارکنان این نیرو و به صورت همزمان در چند منطقه کشور برگزار گشت، گفت: در آیات و روایات بر ایمنی و پیشگیری تاکید شده و حتی در دعاها نیز انسان از خداوند امنیت و آرامش را طلب می کند بنابراین ایمنی و پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود و اگر امنیت و ایمنی نباشد انسان در تمامی صحنه های زندگی دچار مسائل احتمالی خواهد شد.

وی ادامه داد: نیروی زمینی ارتش به جهت گستردگی یگان های آن، نیروی انسانی زیادی را در خود جای داده است و ما در پادگان ها امانت دار خانواده های جامعه ایرانی هستیم و باید در حوزه ایمنی و پیشگیری، تلاش بسیار زیادی را انجام دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به تدوین و تالیف کتاب استاندارد ایمنی در بازرسی نزاجا گفت: در راستای کاهش احتمالی سوانح و حوادث در سطح یگان های نیروی زمینی ارتش، کتاب استاندارد ایمنی با موضوعات متنوع برای پیشگیری تهیه و تالیف شده است که امروز با حضور تمامی فرماندهان و مسئولان رونمایی شد و این کتاب رساله عملیه در ایمنی و پیشگیری است.

امیر سرتیپ حیدری در بخش دیگری از سخنانش به کاهش سوانح و حوادث در سطح نیروی زمینی اشاره کرد و گفت: تمامی فرماندهان و مسئولان و به ویژه بازرسی نزاجا در سالهای اخیر فعالیت ها و برنامه های خوبی را در راستای جلوگیری از حوادث انجام دادند که امروز ما شاهد کاهش سوانح در سطح نیروی زمینی ارتش هستیم.

وی، بازرسی این نیرو را یکی از ارگان های موثر در حوزه کاهش حوادث در نیروهای مسلح بیان کرد و گفت: بازرسی نیروی زمینی به عنوان بهترین بازرسی در سطح نیروهای مسلح است و مبنای اطمینان دهی در نیروی زمینی است.

در این مراسم، از کتاب جامع و استاندارد نیروی زمینی ارتش که در حوزه های مختلف ایمنی و پیشگیری تهیه و تدوین شده است، رونمایی شد. این کتاب دارای نسخه دیجیتالی است که با استفاده از قابلیت بارکدخوان گوشی های هوشمند، قابل دسترسی است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرمانده نیروی زمینی ارتش: پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرمانده نیروی زمینی ارتش: پیشگیری باید در فرهنگ ما نهادینه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید