خیابان تهران در کره جنوبی

به گزارش وبلاگ شخصی من، کره جنوبی و ایران سال ها است روابط خوبی با یکدیگر دارند. خیابان های تهران و سئول در پایتخت دو کشور به منظور ارتقای دوستی بین دو کشور نام گذاری شدند.

خیابان تهران در کره جنوبی

مطمئنا تا حالا بسیار برایتان پیش آمده که از خیابان سئول در تهران گذر کنید و اسم این خیابان را هزاران بار دیده اید، جالب است بدانید که در شهر سئول پایتخت کره جنوبی هم متقابلا خیابانی به نام تهران وجود دارد و یکی از جاذبه های گردشگری کره جنوبی محسوب می شود. این کار در واقع یک کار نمادین و نشانه اتحاد دو پایتخت با هم برای داشتن آینده ای روشن تر است. امروز در وبلاگ شخصی من می خواهیم شما را با خیابان تهران در سئول بیشتر آشنا کنیم. با ما باشید:

خیابان تهران

خیابان تهران در سئول یک خیابان 4 کیلومتری است که در منطقه گنگنام این شهر از شرق به غرب کشیده شده است و یکی از گران ترین منطقه های این شهر و از مناطق اعیان نشین سئول محسوب می شود و آسمانخراش های زیادی را در خود جای داده است. البته چهار دهه پیش یعنی 40 سال قبل، این منطقه به اندازه امروز مدرن نبود و بیشتر به شهر ارواح شباهت داشت با این حال امروزه از برج و آسمانخراش های گوناگون، پیاده رو های طولانی و نسبتا شلوغ و ماشین های مدرن پر شده است.

در سال 1977 بود که شهردار وقت تهران به همتایش پیشنهاد تعویض اسامی خیابان ها را داد و در واقع شهردار به کره جنوبی رفته بود تا پیمان خواهر خواندگی را امضا کند. دو کشور روابط خوبی را بعد از پیوندهای دیپلماتیک سال 1962 با هم برقرار کرده بودند و ایران هم تنها منبع تولید کننده نفت کره جنوبی در طی بحران سال 1973 بود.

از آن زمان تا حالا نام خیابان تهران در سئول همچنان باقی مانده است و این خیابان امروزه به یکی از قطب های مالی بین المللی در کره جنوبی و جایگاه بسیاری از شرکت های بزرگ سئول تبدیل شده است. اولین بار این منطقه به قلب صنعت آی تی تبدیل شد و در دهه 1990 شرکت های آی تی زیادی در این منطقه وجود داشتند تا این که این فرایند رفته رفته مقداری عوض شد و بیشتر شرکت ها جای خوشان را به شرکت های مالیاتی بزرگ دادند.

این منطقه علاوه بر این که قطب تجاری است، به خاطر خانه هایی لوکس هم شهرت دارد. جالب این که بدانید سازه هایی مثل مرکز تجارت جهانی یا مرکز همایش های بین المللی، ساختمان دپارتمان هیوندا و …. همه و همه این ها در این منطقه واقع شده است که از گران ترین و شلوغ ترین مناطق سئول و از و از جاذبه های گردشگری کره جنوبی به شمار می رود.

خیابان سئول

همتای این خیابان تهران در سئول خیابان سئول در تهران است که در شهر تهران واقع شده است و در واقع این کار نمادی از فرهنگ و اتحاد دوستی بین روابط دو منطقه است. این خیابان که به طول 3 کیلومتر کشیده شده است، به بلوار سئول هم معروف است و در شمال شهر تهران واقع شده است.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه های گردشگری کره جنوبی؛ کشور معابد و آسمانخراش ها را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "خیابان تهران در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان تهران در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید