دختر تاریخ ساز پینگ پنگ: فکر نمی کردم حتی یک بازی را هم ببرم، انگیزه گرفتم که جا نزنم

به گزارش وبلاگ شخصی من، ملیکا کرمی می گوید قبل از مسابقات قهرمانی آسیا فکر نمی کرد که بردی داشته باشد و تصوری از حضور در جمع 16 بازیکن برتر نداشت.

دختر تاریخ ساز پینگ پنگ: فکر نمی کردم حتی یک بازی را هم ببرم، انگیزه گرفتم که جا نزنم

به گزارش وبلاگ شخصی من، ملیکا کرمی ملی پوش 20 ساله تیم ملی تنیس روی میز ایران در بخش انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا پیروز شد به اسم اولین زن ایرانی به جمع 16 بازیکن برتر راه پیدا کند.

کرمی در گفت وگو با وبلاگ شخصی من به عملکرد خود در بخش انفرادی مسابقات اشاره و اعلام کرد: قبل از مسابقات فکر نمی کردم تا این مرحله بالا بروم، چون اولین تجربه ام در مسابقات آسیایی بزرگسالان بود و رقابت ها هم سطح بالایی داشت. مخصوصا در آسیا به خاطر حضور کشورهایی مثل ژاپن، کره شمالی، چین و چین تایپه سطح خیلی بالا است و اصلا فکر نمی کردم حتی یک بازی را هم ببرم، اما خوشبختانه به 16 بازیکن وارد شدم. رنکینگ رقیبی که در جدول 32 نفره داشتم، حدود 600 بود در حالی که رنکینگ جهانی من 1107 است.

او در این مورد اضافه کرد: ابتدا متوجه نشدم که ورود به جمع 16 بازیکن برتر آسیا یعنی چه اما زمان که گذشت و بقیه به من تبریک گفتند، خیلی برایم شیرین بود. از طرفی ما نسبت به سال های اخیر نتایج بهتری کسب می کنیم. قبلا نمی توانستیم با خیلی از کشورها رقابت کنیم اما الان اینگونه نیست. این پیشرفت پینگ پنگ و اینکه می دانیم توانایی کسب صندلی های بالاتری را داریم، خیلی انگیزه می دهد و باعث می گردد اگر روزی یک درصد خسته شدم، باز تمریناتم را ادامه بدهم و جا نزنم.

کرمی به عملکرد ایران در بخش تیمی قهرمانی آسیا که در صندلی نهم نهاده شد، اشاره و اعلام کرد: هدف ما بیشتر کسب سهیمه مسابقات جهانی چین بود که باید جزو 10 تیم برتر قرار می گرفتیم و خوشبختانه این رخ داد. سال جاری به خاطر اینکه چین و کره شمالی غایب بودند، می توانستیم برای اولین بار به هشت تیم هم وارد شویم اما به قزاقستان خوردیم و با بدشانسی باختیم.

او به هزینه های بالای پینگ پنگ برای اعزام به تورهای بین المللی و ارتقاء رنکینگ اشاره نمود و گفت: شرایط تازه رنکینگ به گونه ای است که باید هر ماه یک مسابقه را شرکت کنیم اما برای یک سفر باید 50، 60 میلیون تومان هزینه بدهیم و اگر اسپانسر نباشد، خانواده ها قطعا نمی توانند از پس آن برآیند، چون باید این اعزام ها مستمر باشد تا رنکینگ را ارتقاء بدهد.

کرمی در خصوص هدف خود در تنیس روی میز اعلام کرد: قطعا کسب سهمیه المپیک و در ادامه بردن و رفتن به یک هشتم نهایی المپیک جزو اهدافم است، اما مدال آوری در این بازی ها باید پله به پله باشد و احتیاج به برنامه ریزی طولانی مدت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دختر تاریخ ساز پینگ پنگ: فکر نمی کردم حتی یک بازی را هم ببرم، انگیزه گرفتم که جا نزنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر تاریخ ساز پینگ پنگ: فکر نمی کردم حتی یک بازی را هم ببرم، انگیزه گرفتم که جا نزنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید