کیوانی: با اعزام نکردن پینگ پنگ بازان رنکینگ شان سقوط می کند

به گزارش وبلاگ شخصی من، نایب رییس بانوان فدراسیون تنیس روی میز، گفت : با توجه به نوسان های بالای ارز سیاست وزارت ورزش و جوانان خارج نشدن ارز از کشور است. ما هم تا جایی که می توانیم اعزام مان را کم کردیم ولی با اعزام نکردن، پینگ پنگ بازان از رنکینگ می افتند.

کیوانی: با اعزام نکردن پینگ پنگ بازان رنکینگ شان سقوط می کند

فاطمه کیوانی نایب رییس بانوان فدراسیون تنیس روی میز در گفت وگو با وبلاگ شخصی من به بخشنامه وزارت ورزش و جوانان مبنی بر کاهش اعزام های برون مرزی فدراسیون ها اشاره کرد و گفت: پینگ پنگ بازان باید در طول سال در شش رویداد خارجی شرکت کنند تا رنکینگ شان حفظ شود. فدراسیون تنیس روی میز تا جایی که توانسته اعزام ها را کم کرده است، اما این موضوع باعث می شود که بازیکنان از رنکینگ بیفتند. علاوه بر این بر اساس بخشنامه وزارت ورزش و جوانان با این مشکل هم روبرو شدیم که خود پینگ پنگ بازان هم به مسابقات نروند. در حال رایزنی هستیم که این اعزام ها انجام شود.

او در ادامه افزود: فقط بحث ارز مطرح است وگرنه وزارت ورزش و جوانان خود بانی ورزش است. اما برخی از اوقات اذیت می شویم. مثلا زمانی که می خواستیم بازیکنان را به آذربایجان اعزام کنیم. گفتند نفرستید که برایشان دلیل آوردیم و گفتیم با این اعزام اصلا ارز خارج نمی کنیم. پروازمان ماهان و اردوهایمان با آذربایجان مشترک است که با میزبانی این کشور برگزار می شود و هیچ هزینه ای متقبل نمی شویم.خواهش مان از وزارت ورزش و جوانان این است که تا جایی که امکان دارد همکاری های لازم را داشته باشند چون هدف اصلی ما اعزام بازیکنان و قهرمان پروری است.

کیوانی در مورد شرایط کلی تیم پینگ پنگ بانوان، گفت : چون باید در مسابقات قهرمانی جهان هم شرکت می کردیم بنابراین برنامه آماده سازی مان را از فروردین ماه شروع کردیم. حدود دو هفته پیش در آذربایجان اردویی برگزار کردیم و با شروع این اردو هم بازیکنان از آمادگی روانی و فیزیکی خوبی برخوردار هستند. امیدوارم بتوانند تا اعزام شان خود را جمع و جور کنند و بهترین عملکردشان را داشته باشند.

او در مورد سطح فنی بازیکنان نیز، بیان کرد: پینگ پنگ بازان ایرادهایی در تکنیک دارند که در حال بر طرف کردنشان هستیم. حریف تمرینی خیلی مهم است که به ما اضافه می شود. به طور کلی مشکل فنی زیادی نداریم که بازیکنان نتوانند تمرین های ارائه شده را انجام دهند.

سرمربی تیم ملی پینگ پنگ بانوان به مهم ترین رقبای ایران در این بازی ها اشاره کرد و گفت: اغلب تیم هایی که در آسیا حضور دارند در جهان هم مطرح هستند و در واقع مهد تنیس روی میز، آسیا است. ابرقدرت هایی مثل چین، ژاپن، هنگ کنگ، کره جنوبی و شمالی ، سنگاپور، چین تایپه ، هند و اگر ویتنام هم حضور داشته باشد رقبای خوبی هستند و کارمان مقداری سخت است.

او در ادامه صحبت های خود در مورد پیش بینی اش از عملکرد تیم ملی پینگ پنگ ایران در بازی های آسیایی جاکارتا، گفت : شانس مان 30 به 70 است یعنی 70 درصد احتمال دارد نتوانیم مقام کسب کنیم و 30 درصد احتمال دارد در جمع شش یا هشت تیم برتر قرار بگیریم. تیم های حاضر واقعا قوی هستند. البته سعی کردیم سطح مسابقاتمان را خیلی بالا ببریم. پتانسیل بازیکنان خیلی خوب است، اما هنوز جا برای پیشرفت داریم.

او افزود: کسب مقام کمی دور از انتظار است. البته در مسابقات کشورهای اسلامی هم برخی گفتند این تیم چهارم هم نمی شود، ولی اول شدیم. با این حال جزو نوادر است و اگر در جمع هشت تیم برتر قرار بگیریم واقعا ارزش بالایی دارد.

کیوانی با بیان این موضوع که اولین بار است که یک تیم کامل بانوان پینگ پنگ باز به بازی های آسیایی اعزام می شود، بیان کرد: در اعزام محدودیت های زیادی داشتیم، اما با رایزنی های اجرا شده توانستیم نتیجه بگیریم و یک تیم کامل را اعزام کنیم. امیدوارم بازیکنان بتوانند در جاکارتا بهترین عملکردشان را نشان دهند.

او در مورد سهمیه انفرادی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا، گفت : در این بخش فقط دو سهمیه داریم که با توجه به رنکینگ داخلی بازیکنان، ندا شهسواری و مهشید اشتری را انتخاب کرده ایم. در بخش تیمی چهار نفر را داریم که با توجه به تیم مقابلمان ترکیب را در حین مسابقه می چینیم.

نایب رییس بانوان فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به این که به تداوم اردوهایمان نیاز داریم، بیان کرد: اردوهایمان نباید قطع شود. حتی باید از روز اول اردو یار تمرینی در اختیارمان قرار بگیرد. البته این اتفاق می افتد، اما امیدواریم در آینده اردو بیشتر شود و چون هم انگیزه بازیکنان بالا می رود و هم این که وقتی با دست های برتر تمرین می کنند خیلی تاثیرگذار است.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در پایان و در مورد حس خود از اعزام به عنوان سرمربی به بازی های آسیایی جاکارتا گفت : وقتی این پست را قبول کردم تجربه کاری ام نسبت به کسانی که قبل تر از من فعالیت می کردند کمتر بود. امسال وقتی بازیکنان را برای قهرمانی تیمی جهان اعزام کردیم، تجربه بسیار بزرگی برایم بود احساس کردم که باید قوی تر از این کار کنیم. الان کمی ساخته شدم و اعزام یک تیم کامل به بازی های آسیایی برایم حس غرور دارد. همچنین هدایت تیم در این بازی های بسیار مهم افتخار بزرگی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کیوانی: با اعزام نکردن پینگ پنگ بازان رنکینگ شان سقوط می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیوانی: با اعزام نکردن پینگ پنگ بازان رنکینگ شان سقوط می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید