دستکاری سیستم الکتریکی خودرو ها خطرساز است

به گزارش وبلاگ شخصی من، شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو گفت که هرگونه تغییر و دستکاری در سیستم الکتریکی خودرو ها حادثه ساز است و خودرو را از پوشش گارانتی خارج می کند.

دستکاری سیستم الکتریکی خودرو ها خطرساز است

به گزارش ایکوپرس، امیرحسین مفید معاون مهندسی و کیفیت شرکت ایساکو گفت: از آن جا که طراحی سیستم های الکتریکی خودرو ها در سال های اخیر، همراه با پیشرفت تکنولوژی در این زمینه، بسیار تخصصی تر شده؛ نصب تجهیزات الکتریکی غیراستاندارد در خودرو می تواند باعث بروز مسائل عدیده ای در خودرو شود.

مفید ادامه داد: این اقدام مطابق موارد اعلام شده در دفترچه محصول و گارانتی خودروها، علاوه بر ابطال گارانتی خودرو و یا بخشی از خودرو و ایجاد هزینه های اضافی برای مالکین، می تواند صدمات مادی و جانی جبران ناپذیری را ایجاد کند.

وی اضافه نمود: با توجه به این که هر یک از دسته سیم های به کار رفته در خودرو با توجه به جریان الکتریکی طراحی شده خودرو انتخاب شده اند، بنابراین استفاده از تجهیزات الکتریکی اضافی باعث بروز اختلال در این طراحی شده و می تواند باعث سوختگی دسته سیم ها، خاموشی ناگهانی خودرو در حین حرکت و یا آسیب به سایر قطعات خودرو شود؛ بنابراین به مالکین محترم خودرو توصیه می شود از نصب هرگونه تجهیزات برقی غیر استاندارد بر روی خودرو پرهیز کرده و مطابق آنچه در دفترچه محصول و گارانتی خودروساز توصیه شده است، اقدام کنند.

معاون ایساکو گفت: مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو در صورت نیاز به هرگونه تغییر در سیستم برق خودرو همچون باتری، دینام و استارت و سایر سیستم های خودرو، به منظور اطمینان خاطر از نحوه ارائه خدمات و خارج نشدن خودرو از گارانتی، حتماً بایستی به کنندگی های مجاز مراجعه کنند. همچنین مشتریان برای دریافت هرگونه خدمت، مشاوره و راهنمایی در هر ساعت از شبانه روز، می توانند با مرکز پاسخگویی هوشمند ایران خودرو به شماره 096440 تماس حاصل کنند یا با استفاده از اپلیکیشن ایساکو از خدمات لازم بهره مند شوند.

منبع: فرارو

به "دستکاری سیستم الکتریکی خودرو ها خطرساز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکاری سیستم الکتریکی خودرو ها خطرساز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید