رسوایی نو برای فیسبوک ، تیر خشم قانونگذاران بریتانیایی به سمت مارک زاکربرگ پرتاب شد ، از نقض حریم خصوصی تا اشتراک گذاری داده های کاربران

به گزارش وبلاگ شخصی من، موضوع نقض حریم خصوصی کاربران به وسیله فیسبوک موضوعی تازه نیست و از مدت ها پیش و پس از ماجرای کمبریج آنالیتیکا، بیشتر کاربران و قانونگذاران نسبت به فیسبوک نگرشی منفی پیدا کردند، با این وجود به نظر می رسد دولت بریتانیا بیش از دیگر دولت ها نسبت به فیسبوک موضع گیری منفی پیدا نموده است.

رسوایی نو برای فیسبوک ، تیر خشم قانونگذاران بریتانیایی به سمت مارک زاکربرگ پرتاب شد ، از نقض حریم خصوصی تا اشتراک گذاری داده های کاربران

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، قانونگذاران بریتانیایی گزارشی را منتشر نموده اند که نشان می دهد، فیسبوک نه تنها از حریم خصوصی کاربران عبور می نماید، بلکه از اطلاعات کاربران سوء استفاده می نماید. این در حالی است که فیسبوک اخیرا بسیاری از مسائل حفظ حریم خصوصی و قدرت انحصاری خود را به عنوان بخشی از تحقیق در مورد اخبار جعلی منتشر کردند.

بر همین اساس، سیاستمداران بریتانیایی، قوانین تازهی را پیشنهاد دادند که شرکت های فناوری را مجبور به انجام مسئولیتهای قانونی برای محتواهای منتشر شده در سیستم عاملها می نماید و ناگفته پیداست که هدف اصلی این قوانین فیسبوک است.

قانونگذاران بریتانیایی در تلاشند با قوانین تازه خود تمامی تبلیغات سیاسی جعلی آنلاین و محتواهای مضر آنلاین را مسدود نمایند اماد مسئله این است که آیا واقعا مبارزه با یک شرکت خاص مثل فیسبوک بر شرایط کل کشور تاثیر دارد؟

به نظر می رسد پاسخ این سوال بله است. حداقل این بله را می توان به واسطه گزارش تازه و عجیب قانونگذاران بریتانیایی دریافت که طی 18 ماه گذشته انجام داده اند.این گزارش به وسیله کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس بریتانیا اجرا شده است که متشکل از سیاستمداران حزب محافظه کار بریتانیا است.

این تحقیق ابتدا به عنوان یک تحقیق در مورد مسئله اخبار جعلی در انگلستان شروع شد، اما با توجه به وخامت اوضاع ماهها به طول انجامید. ابعاد این پرونده نیز از دخالت روسیه در همه پرسی بریتانیا در مورد برگزیت تا مسائل مرتبط با تخلفات مالی گسترده است.

این گزارش فضای قابل توجهی را برای انتقاد از ساختار مدیریتی مبهم فیس بوک و عدم موفقیت مدیرعامل این شرکت؛ مارک زاکربرگ برای به دست آوردن و ارائه شواهد قابل قبول به کمیته نظارت بریتانیا اختصاص داده است. جالب است بدانید که نام فیس بوک در این گزارش 501 بار ذکر شده است، در حالی که توییتر 23 بار و گوگل و یوتیوب فقط هشت بار مورد خطاب قرار گرفته اند.

بر اساس نظر تازه کمیته نظارت بر قوانین سایبری بریتانیا، شرکت های متخلف مجبور خواهند بود جریمه هایی سنگین پرداخت نمایند. اینها تغییرات بزرگی هستند که به احتمال زیاد به شرکت های فناور را مجبور خواهد نمود نه تنها هزینه های سنگین بپردازند بلکه برنامه ریزی گسنرده ای برای تغییر تصمیم های محتواهای خود انجام دهند.

منبع: انتخاب

به "رسوایی نو برای فیسبوک ، تیر خشم قانونگذاران بریتانیایی به سمت مارک زاکربرگ پرتاب شد ، از نقض حریم خصوصی تا اشتراک گذاری داده های کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی نو برای فیسبوک ، تیر خشم قانونگذاران بریتانیایی به سمت مارک زاکربرگ پرتاب شد ، از نقض حریم خصوصی تا اشتراک گذاری داده های کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید