روسیه عرضه گاز به چین را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ شخصی من، شرکت گازپروم روسیه اظهار داشت، همچنان به افزایش عرضه گاز به چین ادامه می دهد و در نظر دارد تا سال 2023 بیش از 25 درصد گاز چین را تامین کند.

روسیه عرضه گاز به چین را افزایش می دهد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شخصی من، به نقل از راشاتودی، گازپروم غول گازی روسیه گفت: صادرات گاز این کشور به چین از طریق خط لوله پاوِر آو سیبری (Power of Siberia)، همچنان افزایش می یابد. این ارسال گاز بخشی از قرارداد بلندمدت دوجانبه میان گازپروم و شرکت ملی نفت چین (CNPC) است.

خط لوله مرزی 3 هزار کیلومتری ارسال رسمی گاز طبیعی روسیه به چین را در سال 2019 آغاز کرد. ظرفیت راستا موسوم به شرق 61 میلیارد متر مکعب گاز در سال است و 38 میلیارد متر مکعب آن برای صادرات اختصاص دارد.

شرکت گازپروم در سال 2020، از طریق این خط لوله 4.1 میلیارد متر مکعب گاز به چین عرضه کرد.

توافق برای ارسال گاز از طریق این خط لوله در سال 2014 حاصل شد و دو شرکت قراردادی 30 ساله امضا کردند. این قرارداد 400 میلیارد دلاری، بزرگ ترین قراردادی است که گازپروم تا به حال داشته و خط لوله پاوِر آو سیبری، نخستین خط لوله گاز طبیعی میان روسیه و چین است.

بنا بر اعلام گازپروم، این شرکت در حال حاضر بر روی پروژه Siberia 2 در حال کار است که شامل احداث خط لوله به چین از طریق سرزمین مغولستان است. این خط لوله به محض راه اندازی، ظرفیت انتقال گاز تا 50 میلیارد مترمکعب گاز را دارد.

گازپروم سعی دارد تا به بزرگ ترین تامین کننده گاز چین تبدیل شود و تا سال 2023 بیش از 25 درصد گاز چین را تامین کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روسیه عرضه گاز به چین را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه عرضه گاز به چین را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید