روش های درمان قوس پا را اینجا بخوانید

به گزارش وبلاگ شخصی من، سلامت نیوز: درد قوس کف پا معمولا به آهستگی ظاهر شده، ولی گاهی اوقات پس از پرش یا دوی سرعت، فرد به طور ناگهانی دچار چنین حالتی می گردد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، عضلات کوچک کف پا باعث خم شدن مفصل های کف پایی، انگشتی و باز شدن مفصل های ابتدایی و انتهایی انگشتان می گردد.

روش های درمان قوس پا را اینجا بخوانید

روش های درمان قوس پا را اینجا بخوانید

سلامت نیوز: درد قوس کف پا معمولا به آهستگی ظاهر شده، ولی گاهی اوقات پس از پرش یا دوی سرعت، فرد به طور ناگهانی دچار چنین حالتی می گردد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، عضلات کوچک کف پا باعث خم شدن مفصل های کف پایی، انگشتی و باز شدن مفصل های ابتدایی و انتهایی انگشتان می گردد. در واقع ضعف یا فلج شدن این عضلات موجب باز شدن بیش از حد مفصل کف پایی، انگشتی و خم شدن مفصل های بند انگشتی ابتدایی و انتهایی شده و در نتیجه قوس کف پا افزایش می یابد.

برخی اوقات در پی فعالیت هایی چون دویدن، پیاده روی و پرش، قوس کف پا دچار درد و آسیب می گردد، درواقع درد قوس کف پا معمولا به آهستگی ظاهر می گردد ولی گاهی اوقات پس از پرش یا دوی سرعت، فرد به طور ناگهانی دچار چنین حالتی می گردد و در قوس کف پایی احساس درد شدیدی می نماید.

راه رفتن روی پنجه در حالتی که انگشتان کاملا صاف روی زمین قرار گرفته و پاشنه پا به فاصله 5/2 سانتی متر بالاتر از زمین قرار گرفته باشد، استفاده از کفش هایی با پاشنه بلندتر از معمول و راه رفتن با کناره داخلی پا ورزش های طبی محسوب می گردد که می توانند در بهبود فرد تاثیر گذار باشد.

بعلاوه قرار دادن کمپرس سرد روی این ناحیه می تواند به بهبود درد یاری کند. بعلاوه برای پیشگیری از درد قوس کف پا کفش های مناسب به پا کنید و از حرکات زیر برای جلوگیری یا برطرف درد بهره ببرید.

حرکت اول: روی یک سطح سخت بنشینید و یک پای خود را به سمت جلو دراز کنید یک حوله یا پارچه را از زیر پنجه خود رد کنید و با دو دست به سمت خود بکشید طوری که زانوی شما خم نگردد.

حرکت دوم: روی یک جایگاه نشسته و یک پای خود را روی زانوی پای دیگر قرار دهید. با دست انگشتان پای خود را گرفته و به سمت عقب بکشید تا وقتی کشش مناسبی را احساس کنید.

حرکت سوم: پنجه پای خود را روی لبه یک سکو قرار دهید و در همین حال پاشنه همان پا را به سمت پایین حرکت داده تا کشش کافی در کف پای خود احساس کنید.

حرکت چهارم: پاشنه خود را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با انگشتان خود حوله ای را از روی زمین بلند کنید و بعد آن را رها کنید.

حرکت پنجم: یک قوطی نوشابه خنک را زیر پای خود قرار داده و از پاشنه تا قوس کف پا آن را زیر پای خود بغلتانید.

حرکت ششم: بنشیند و پای خود را دراز کنید. قسمت میانی کشی که مخصوص ورزش های نرمشی طراحی شده را از زیر پنجه پا عبور داده و دو سر آن را در دست بگیرید. به آهستگی پنجه خود را به سمت پایین فشار دهید؛ طوری که کشش کش را احساس کنید.

حرکت هفتم: مطابق حرکت قبل روی زمین بنشینید. این بار دو سر کش را به جای آن که در دست بگیرید به نقطه ای در مقابل کف پای خود ببندید. سپس انگشتان خود را به سمت خودتان حرکت دهید.

روش استفاده از کفش یا کفی طبی:

از شستن کفش ها و کفی ها خودداری نموده و چک و تنظیم پدهای داخل کفش و روی کفی هر شش ماه یک بار به مرکز سازنده کفش یا کفی مراجعه کنید. بعلاوه در نظافت و نگهداری از کفش طبی و کفی نهایت سعی خود را کنید. استفاده از دمپایی طبی در منزل به درمان هر چه سریعتر بیماری و هم به کاهش درد پا یاری می نماید. همراه با استفاده از کفش یا کفی، ورزش های آموزش داده شده را به صورت روزانه انجام دهید.

منبع:سلامت نیوز

ارسال به وسیله کاربر محترم سایت :hasantaleb

منبع: راسخون

به "روش های درمان قوس پا را اینجا بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های درمان قوس پا را اینجا بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید