رونمایی از اولین خودروی الکتریکی لکسوس

به گزارش وبلاگ شخصی من، به گفته تویوتا، شرکت لکسوس تا سال 2035 به یک برند فقط الکتریکی تبدیل می گردد. خودروی الکتریکی LF-Z Electrified هم دیگر محصول لکسوس است.

رونمایی از اولین خودروی الکتریکی لکسوس

شرکت لکسوس با الهام از نحوه طراحی خودرو های تسلا، از اولین خودروی برقی اش رونمایی کرد. به گفته لکسوس، اولین خودروی برقی این شرکت به زودی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

به گزارش theverge، خودروساز لکسوس زیرمجوعه شرکت تویوتا است. نسل بعدی خودروی برقی دوربرد تویوتا با نام BZ 4 X اواخر سال جاری با یک yoke اختیاری عرضه می گردد. طبق شواهد، این خودروساز برای ساخت این ماشین برقی از خودرو های الکتریکی تسلا الهام گرفته است.

یکی از این نشانه ها یک yoke در مدل S Plaid بود. بعلاوه خودروی BZ 4 X دارای یک فرمان و سیستم استاندارد است. دیگر خودروی برقی شرکت لکسوس RZ 450 e نام دارد. البته زمان عرضه عمومی آن تعیین نیست. بعلاوه این شرکت یک نسخه اولیه از EV را معرفی نموده که شبیه به BZ 4 X است.

شاید فقدان بالشتک برای کاهش فشار در طول رانندگی در جهت های طولانی را تنها نقطه ضعف این خودروی برقی دانست. شرکت لکسوس پارسال هم از رونمایی از 20 وسیله نقلیه تا سال 2025 خبر داده بود. البته تنها 10 مورد از آن ها تمام الکتریکی، هیبریدی یا هیدروژنی هستند.

به گفته تویوتا، شرکت لکسوس تا سال 2035 به یک برند فقط الکتریکی تبدیل می گردد. خودروی الکتریکی LF-Z Electrified هم دیگر محصول لکسوس است.

ویژگی این خودرو Direct 4 بوده که قدرت را به هر چرخ به طور مستقل راهنمایی نموده و چسبندگی را در موقعیت های با عملکرد بالا بهبود می بخشد. باتری و موتور های این وسیله نقلیه بهینه سازی شده و هدف از ساخت آن رسیدن به تعادل و اینرسی ایده آل در هنگام رانندگی است.

منبع: جماران

منبع: فرادید

به "رونمایی از اولین خودروی الکتریکی لکسوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از اولین خودروی الکتریکی لکسوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید