سوریه خطاب به غربی ها: برای یک بار هم که شده، مواضع انسانی داشته باشید

به گزارش وبلاگ شخصی من، وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد از مواضع کشورهای غربی در باره عملیات ضد تروریستی این کشور، از آن ها خواست برای یک بار هم که شده، موضع واقعاً انسانی اتخاذ کنند و با مسائل مردم سوریه تجارت نکنند.

سوریه خطاب به غربی ها: برای یک بار هم که شده، مواضع انسانی داشته باشید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی من، وزارت خارجه سوریه از اظهارات و مواضع برخی از کشورهای غربی در رابطه با اوضاع در شمال سوریه انتقاد کرد و گفت که این گونه کشورها منافق و دروغگو هستند.

منبعی در وزارت امرو خارجه سوریه امروز در بیانیه ای گفت که اظهارات و دادو بیداد مسؤولان برخی از کشورهای غربی در بار اوضاع انسانی ادلب به دلیل عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه های تروریستی و بی توجهی آن ها به جنایت های این گروه ها و نیروهای اردوغان که با همکاری یکدیگر غیرنظامی های سوریه را می کشند، میزان نفاق و دروغ سیاست های این کشورها را نشان می دهد؛ کشورهایی که به دنبال سیاسی کردن هرچیز انسانی هستند و می خواهند انسان را در راستای منافع و مصالح خود به زانو درآورند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این منبع مسؤول سوری گفت که دمشق مایل است به این گونه کشورها یاداوری کند که مقابله با تروریسم در اراضی سوریه حق قانونی است و قوانین و منشورهای حقوق بین الملل بر این حق صحه می گذارد و اینکه گروه های تروریستی ای که ارتش سوریه با آن ها در حال جنگ است، تحت امر هیأت تحریر الشام است؛ گروهکی که در لیست تروریسم شورای امنیت قرار گرفته است و از اهالی استان سوری ادلب به عنوان سپر انسانی برای خود استفاده می کند.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که این کشور از هیچ تلاشی برای ارائه همه گونه کمک های لازم به شهروندان سوری در امتداد مرزهای جغرافی اش فرو گذار نخواهد کرد و دراین راستا به دادو بیداد مقامات غربی و اشک های دروغین آن ها بر مردم سوریه وقعی نخواهد گذاشت.

در پایان بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: سوریه از جامعه بین الملل به ویژه مقامات اروپایی می خواهد برای یک بار هم که شده، موضع انسانی اتخاذ کنند و از سناریوهای استعمارِ رذل و پست خود، آن هم به اسم درد و رنج مردم سوریه دست بردارند و رفتار خصمانه رژیم ترکیه و تجارت با درد و رنج سوری ها به وسیله این رژیم را محکوم کنند.

از دو ماه پیش که ارتش سوریه عملیات ضد تروریستی خود در استان حلب و ادلب آغاز کرده و طی آن مناطق گسترده ای را از تروریسم آزاد و پاکسازی کرده است، کشورهای غربی و اروپایی همانند ترکیه از این عملیات انتقاد کرده اند. اما دمشق می گوید ریشه کنی تروریسم در خاک سوریه تا پاکسازی این کشور ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "سوریه خطاب به غربی ها: برای یک بار هم که شده، مواضع انسانی داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه خطاب به غربی ها: برای یک بار هم که شده، مواضع انسانی داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید