شهاب سنگی که بزرگ ترین الماس سیاه دنیا را به زمین هدیه داد!

به گزارش وبلاگ شخصی من، انیگما یک الماس سیاه از نوع کربنادو است و بر اساس رکوردهای دنیای گینس بزرگترین الماس تراش خورده در دنیا است که وزن آن 555.55 قیراط یا 111 گرم است که 55 وجه دارد.

شهاب سنگی که بزرگ ترین الماس سیاه دنیا را به زمین هدیه داد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که بیشتر الماس ها مانند بزرگترین الماس خام دنیا - کولینان - در اعماق زمین در سنگ های آذرین کیمبرلیت یافت می شوند، منبع انیگما بسیار اسرار آمیز است؛ تئوری ها حاکی از آن است که این الماس سیاه از دل شهاب سنگی که به زمین فرود آمده است، بیرون آمده است، چراکه الماس های کربنادو حاوی ماده معدنی اوزبورنیت هستند که فقط در شهاب سنگ ها یافت می گردد و نشان می دهد که الماس از فضای بیرونی منشا می گیرد.

گمان می رود این الماس های سیاه بین 2.6 تا 3.8 میلیارد سال قدمت داشته باشند و تا به امروز تنها در برزیل و جمهوری آفریقای مرکزی یافت شده اند.

این سنگ ها طبق گفته انجمن بین المللی جواهر حاوی کربن بی شکل، الماس و گرافیت هستند. آنها فقط در نهشته های سنگ های رسوبی آبرفتی یافت می شوند. این باعث می گردد که آنها به طور قابل توجهی دوام بیشتری نسبت به الماس های کریستالی معمولی داشته باشند و به همین علت گفته می گردد که برش و صیقل دادن الماس به 55 وجه آن سه سال طول کشیده است.

منبع: IFLSCIENCE

منبع: فرارو

به "شهاب سنگی که بزرگ ترین الماس سیاه دنیا را به زمین هدیه داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهاب سنگی که بزرگ ترین الماس سیاه دنیا را به زمین هدیه داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید