شیوه نادرست صادرات، عامل گرانی گوشت گوسفند است

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران/کرمانشاه دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه با انتقاد از شیوه نامه ای که برای صادرات دام زنده کشور مشخص شده، افزود: اکنون فصل مناسبی برای صادرات دام زنده نیست و صادرات در فصل غیرمناسب باعث شده شاهد افزایش قیمت گوسفند باشیم.

شیوه نادرست صادرات، عامل گرانی گوشت گوسفند است

ایرج نوری در گفت و گو با وبلاگ شخصی من از پیامدهای شیوه نادرستی که اکنون در زمینه صادرات دام زنده داریم یاد کرد و گفت: افزایش قیمت دام زنده در داخل کشور از مهمترین تبعات این فرایند است، بگونه ای که اکنون قیمت دام زنده از کیلویی 52 هزار تومان به 68 تا 70 هزار تومان رسیده، در حالیکه فقط حدود 10 هزار راس دام صادر شده است

عضو هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه معتقد است، اگر این شیوه صادرات ادامه پیدا کند ممکن است قیمت دام زنده تا کیلویی 100 هزار تومان هم برسد.

وی تاکید کرد: بارها گفتیم اکنون فصل مناسبی برای صادرات نیست، زیرا هر سال در چنین ایامی با کاهش دام زنده روبرو می شویم و در چنین شرایطی صادرات نیز به دلیل پایین بودن عرضه به گرانی ها دامن می زند.

عضو هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه زمان مناسب برای صادرات دام زنده را از اسفندماه به بعد گفت که عرضه دام بیشتر می شود.

نوری کاربلد نبودن برخی صادرکنندگان را نیز از دیگر دلایل افزایش قیمت دام زنده دانست.

عضو هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه از دیگر پیامدهای این شیوه نادرست صادرات دام زنده یاد کرد و با بیان اینکه صادرات دام زنده در تمام سالیان قبل شیوه تعیین و قانونی داشته، اضافه کرد: بر اساس رویه قبلی هر فرد دارای کارت بازرگانی که در زمینه صادرات دام زنده فعالیت داشت می توانست از هر مرزی که بخواهد دام صادر کند، اما اکنون فرایند به این شکل نیست.

وی با بیان اینکه شیوه نامه سلیقه ای تازهی برای صادرات دام زنده از سوی وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام تعریف شده که هیچ مطابقاتی با فرایند قانونی قبل ندارد، گفت: این شیوه نامه منشا رانت، انحصار و فساد است.

به گفته دبیر اجرایی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه در این شیوه تازه صادرات از طریق مباشرین صورت می گیرد که بسیاری از آنها نه سابقه فعالیت دارند و نه تجربه و تخصصی در این زمینه.

نوری گفت: در این شیوه سهمیه های صادراتی به اتحادیه های عشایر متحرک، اتحادیه دامداران، اتحادیه دام سبک و ... اختصاص یافته، در حالیکه برخی از این اتحادیه ها تنها دو، سه ماه است تشکیل شده اند و هیچ سابقه ای در زمینه صادرات دام زنده ندارند.

وی با انتقاد از اینکه تشکل سابقه داری مانند اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده کرمانشاه دیده نشده است، تاکید کرد: حتی با وجود آنکه اعلام آمادگی کرده بودیم، اما در تصمیم گیری ها نیز از ما کسب نظر نشد.

عضو هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه با بیان اینکه این تشکل سابقه طولانی دارد و اگرچه از سال 1386 به ثبت رسمی رسیده اما برخی اعضای آن بیش از 25 سال سابقه فعالیت در حوزه دام زنده را دارند، اعلام کرد: به علاوه در سالیان گذشته که صادرات دام زنده فعال بود، نزدیک به 70 درصد صادرات دام زنده کشور از طریق اتحادیه کرمانشاه انجام می شد.

نوری با انتقاد از این رویه ها که تبعات نامناسبی برای کل کشور داشته، گفت: پیگیری های فراوانی انجام دادیم و حتی با استفاده از ظرفیت هیات رئیسه مجلس و در جلساتی با حضور معاونین وزیر جهاد کشاورزی موضوعات را مطرح کردیم، اما مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی قرار نگرفت.

لزوم آزادسازی صادرات گوساله

موضوع دیگری که وی بر آن تاکید داشت لزوم آزادسازی صادرات دام سنگین و گوساله نر بود و اعلام کرد: در گذشته صادرات این نوع دام انجام می شد، اما از ابتدای آزادسازی مجدد صادرات دام فعلا صادراتی در این بخش نداشته ایم.

عضو هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان دام زنده استان کرمانشاه با اشاره به مازاد دام سنگینی که اکنون داریم و اینکه افزایشی در قیمت آن رخ نداده، یادآور شد: اکنون بهترین زمان برای صادرات دام سنگین است تا فعالیت کسانی که در زمینه تولید این نوع دام فعالیت دارند، رونق بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شیوه نادرست صادرات، عامل گرانی گوشت گوسفند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نادرست صادرات، عامل گرانی گوشت گوسفند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید