عامل فزونی پرسپولیس ضدحمله بود، ژاوی از اشتباهات الدحیل درس نگرفت

به گزارش وبلاگ شخصی من، روزنامه الوطن قطر از تیم فوتبال السد بعد از حذف در لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس انتقاد کرد.

عامل فزونی پرسپولیس ضدحمله بود، ژاوی از اشتباهات الدحیل درس نگرفت

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ شخصی من، تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته پیروز شد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر السد قطر با یک گل به پیروزی برسد و راهی مرحله بعد گردد.

روزنامه الوطن قطر در شماره امروز خود از عملکرد تیم السد و ژاوی هرناندز سرمربی این تیم انتقاد کرد.

این روزنامه با اشاره به آرزو های بر باد رفته السد نوشت: می توانست بهتر از این باشد. السد با سناریویی لیگ قهرمانان آسیا را ترک کرد که هیچکس انتظارش را از تیمی که بهترین بازیکنان را در اختیار دارد، نداشت. بعد از آنکه تیم الدحیل پنجشنبه گذشته از لیگ قهرمانان آسیا مقابل التعاون عربستان حذف شد، السد هم از رسیدن به هدفش در آسیا بازماند؛ در تورنمنتی استثنایی که به خاطر شیوع کرونا به صورت متمرکز در چهار ورزشگاه قطر برگزار می شد.

پس از تعریف و تمجید های زیاد از برنامه ریزی شگفت انگیز قطر برای برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان توسط AFC و تیم های شرکت نمایند، امیدوار بودیم الدحیل یا السد از غرب آسیا به فینال لیگ قهرمانان برسند، اما سرنوشت مقرر کرد که هر دو تیم در همان مرحله ابتدایی حذف شوند اگرچه السد به مرحله یک هشتم رسیده بود، اما در مقایسه با بازیکنانی که در اختیار دارد، این سطح در حد انتظار آرزو های طرفداران نیست.

السد بعد از امضای قرارداد با سانتی کازورلای اسپانیایی که یک بازیکن جهانی است، اولین گزینه صعود به فینال بود و این فزونی و پیروزیت در مرحله گروهی خودش را نشان داد؛ جایی که السد توانست 14 گل به ثمر برساند و قوی ترین خط حمله را در بین هر چهار گروه ثبت کند. اما در همان زمان همان تیم نشان هشت گل خورد و نشان داد که در کار دفاعی رنج می برد؛ حتی باوجود بازیکنانی، چون خوخی بوعلام، طارق سلمان، پدرو و عبدالکریم حسن.

اما از آنجا که بازی دیروز یک مسابقه بود و دیگر اشتباهات قابل جبران نبود، ژاوی مجبور شد برای جلوگیری از این سناریو با آن تعامل کند، اما مربی اسپانیایی از اشتباهات تیم الدحیل در بازی با التعاون عربستان درس نگرفت.

از ابتدای مسابقه به نظر می رسید تیم ایران (پرسپولیس) به دنبال گلزنی از روی ضربات ایستگاهی یا ضدحمله است. در حالی که تیم السد در حمله بود، تیم ایرانی در زمین خود دفاع می کرد و به ضد حملات تکیه نموده بود که این به پرسپولیس فزونی داده بود. بخصوص که پرسپولیس موقعیت های خطرناکتری در این ملاقات داشت، زیرا نیمه دوم سه بار تیرک دروازه ناجی السد شد.

اینجا سرمربی السد هم حرکتی برای برطرف این نقص انجام نداد یا حتی از بازیکنان نخواست که روی کار دفاعی بیشتر تمرکز نمایند نه اینکه به حریف فضا بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عامل فزونی پرسپولیس ضدحمله بود، ژاوی از اشتباهات الدحیل درس نگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل فزونی پرسپولیس ضدحمله بود، ژاوی از اشتباهات الدحیل درس نگرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید