عایق های حرارتی 2 سانتی جایگزین عایق های 6 سانتی خارجی در صنایع شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، مدیر کسب و کار حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ستاد توسعه فناوری نانو از فراوری عایق های حرارتی بر مبنای فناوری نانو برای صنایع پتروشیمی اطلاع داد و گفت: پایلوت این عایق ها در حال حاضر در پالایشگاه تبریز اجرایی شده است.

عایق های حرارتی 2 سانتی جایگزین عایق های 6 سانتی خارجی در صنایع شد

سیدمحمدامین علوی در گفت وگو با وبلاگ شخصی من، پتوی عایق یا بلنکت آئروژل را از محصولات نانویی در زمینه نفت و گاز دانست و گفت: این عایق یک سوم ضخامت عایق های مرسوم است، ولی با همان خواص و ویژگی ها.

وی کاهش حجم را از ویژگی های مهم این عایق ذکر و اظهار کرد: این عایق ها زمانی که در لوله ها قرار می گیرند، حجم کمی را در برمی گیرند.

علوی با بیان اینکه این محصول برای اگزاست خروجی توربین یکی از شرکت های بخش خصوصی جایگزین نمونه خارجی شده است، ادامه داد: از این عایق به عنوان عایق حرارتی استفاده می گردد و اجازه خروج را از آن منبع نمی دهد.

مدیر کسب و کار حوزه نفت، گاز و پتروشیمی ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید براینکه در این محصول از نانو ذرات آئروژل استفاده شده است، خاطر نشان کرد: این نانو ذرات سبک ترین ماده بعد از هوا است؛ از این رو این عایق به ضخامت تقریبی 2 سانتی متر است و جوابگوی عایق های 6 سانتیمتری است که در حال حاضر در صنعت استفاده می گردد.

وی با بیان اینکه این محصول برای توربین های گازی، کوره های دوار صنایع سرب و روی قابل استفاده است، اظهار کرد: پایلوت این عایق برای لوله های انتقال گرم در پالایشگاه تبریز ایجاد شده است و به دنبال اجرایی سازی این پایلوت در پالایشگاه گاز هستیم.

علوی، تحمل دمایی این عایق 2 سانتی متری را تا 1200 درجه سانتی گراد دانست و ادامه داد: این عایق انتقال حرارت تا دمای 1200 درجه سانتی گراد را تاخیر می اندازد، ضمن آنکه در مواجهه با شعله مستقیم تا 1200 درجه سانتی گراد را تحمل می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عایق های حرارتی 2 سانتی جایگزین عایق های 6 سانتی خارجی در صنایع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایق های حرارتی 2 سانتی جایگزین عایق های 6 سانتی خارجی در صنایع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید