عرضه 176 هزار خودرو در دور نخست قرعه کشی

به گزارش وبلاگ شخصی من، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: 176 هزارو 911 خودرو در دور نخست قرعه کشی از طریق سامانه متمرکز عرضه شدند.

عرضه 176 هزار خودرو در دور نخست قرعه کشی

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ شخصی من، عبدالله توکلی لاهیجانی در یک گفت و گوی تلویزیونی، اظهار کرد: فرایند ثبت نام در سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو از 9 صبح 27 اردیبهشت آغاز شد و یک هفته ادامه داشت و امروز هم فرایند قرعه کشی انجام می شود. در این دوره 4 میلیون 175 هزار و 352 نفر ثبت نام کردند که 3 میلیون و 887 هزار و 301 نفر در طرح عادی 297 هزار نفر در طرح حمایت از خانواده ثبت نام کرده اند.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت افزود: 176 هزارو 911 خودرو در قالب 115 طرح فروش متنوع (فوری، مشارکت در تولید، فروش سه ماهه و یک ساله) در این سامانه عرضه شد.

توکلی لاهیجانی گفت: فرایند فروش به عهده خودوسازان است لیست کسانی که خودرو به آن ها تخصیص داده خواهد شد در اختیار خودروسازان قرار میگرد و مطابق فرایند فروش، فرایند واریز وجه و تحویل از سوی خودروسازان انجام خواهد شد.

وی افزود: فرایند پایدار تولید در صنعت خودروی کشور بعد از چند سال صعودی شده است و از خردادماه خودرو به صورت تولید کامل عرضه می شود بنابراین عرضه به بازار بهبود می یابد. عرضه پایدار خودرو در دوره های بعدی قرعه کشی خواهیم داشت.

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت در خصوص اجرای قانون جوانی جمعیت، گفت: در خصوص طرح جوامی جمعیت 297 هزار و 51 نفر ثبت نام کردند و بعد از استعلام 145 هزار نفر واجد شرایط بودند. 56 طرح تنوع برای طرح جوانی در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه در 42 طرح اندازه متقاضیان از ظرفیت کمتر بوده خودرو بدون قرعه کشی تخصیص می یابد.

توکلی لاهیجانی شرح داد: برای اجرای طرح جوانی سازوکار و ایجاد زیرساخت لازم بود؛ راه اندازی سامانه متمرکز قرعه کشی و افزایش تولید خودرو فرایند تخصیص خودرو در طرح جوانی جمعیت را بهبود می بخشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عرضه 176 هزار خودرو در دور نخست قرعه کشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه 176 هزار خودرو در دور نخست قرعه کشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید