عمق تشنگی کرمان به 400 متر رسیده است

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان با اشاره به سطح ایستابی چاه های استان کرمان اظهار کرد: این سرزمین کهن تشنه است و عمق تشنگی آن به 400 متر رسیده و سفره های زیرزمینی آن دیگر ظرفیت استحصال ندارند و باید به آنها آب تزریق کرد.

عمق تشنگی کرمان به 400 متر رسیده است

علی زینی وند غروب 19 تیرماه در آیین افتتاح پروژه اضطراری تامین آب شهر کرمان با تاکید برآنکه شرمسار مردم کرمان هستیم، گفت: با افتتاح این پروژه بخشی از کمبود آب شرب شهر کرمان جبران می گردد.

وی با اشاره به سطح ایستابی چاه های استان کرمان اظهار کرد: این سرزمین کهن تشنه است و عمق تشنگی آن به 400 متر رسیده و سفره های زیرزمینی آن دیگر ظرفیت استحصال ندارند و باید به آنها آب تزریق کرد.

استاندار کرمان با اشاره به سند سازگاری با کم آبی استان کرمان نام کرد: هیچ راهی جز اجرای سند سازگاری با کم آبی نداریم و دیگر باید با کشاورزی سنتی خداحافظی کرد و اگر جایی مقاومت بود باید در ابتدا با گفتمان و سپس از راه قانونی با آن مقابله کرد.

وی با بیان این مطلب که باید از قطره قطره آب در کرمان بهره جست، نام کرد: قرار نیست باغات و مزارع خشک شوند، بلکه باید با تکنولوژی آنها را سرسبزتر و پرثمرتر کرد.

زینی وند برلزوم مدیریت آب در استان کرمان تاکید نمود و اضافه کرد: باید برداشت آب از چاه های کشاورزی به سرعت کاهش یابد و بخش صنعت با چاه های آب خداحافظی کند.

وی تاکید نمود: با مدیریت مصرف می توان هم کشاورزی و هم صنعت را داشته باشیم ضمن آنکه دشت های کرمان را از فرونشست حفظ کنیم.

استاندار کرمان لزوم بهره برداری بهینه از آب در بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: تنها راه حل برطرف مشکل آب شرب شهر کرمان انتقال آب خلیج فارس است و امیدواریم ظرف یک سال آینده این آب وارد شبکه آب شهر گردد.

وی در خاتمه با اشاره به اسراف آب در ایران گفت: تا زمانی که بدمصرفی از این کشور رخت برنبندد همیشه با مشکل آب شرب روبرو هستیم.

به گزارش وبلاگ شخصی من، پروژه اضطراری تامین آب شرب شهر کرمان شامل حفر و تجهیز هفت حلقه چاه با اعتبار 420 میلیارد ریال است که اجرای این پروژه چهار ماه به طول انجامید که طول خط انتقال 6800 متر و طول اجرای خط برق آن 20 کیلومتر است و 200 لیتر بر ثانیه آب به شبکه تزریق می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عمق تشنگی کرمان به 400 متر رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمق تشنگی کرمان به 400 متر رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید