محصولی: نباید در تله دو قطبی های کاذب میدان-دیپلماسی گرفتار شویم

به گزارش وبلاگ شخصی من، دبیر کل جبهه پایداری گفت: ما نباید در تله دشمن و دو قطبی های کاذب مثل مذاکره-جنگ یا میدان-دیپلماسی گرفتار شویم.

محصولی: نباید در تله دو قطبی های کاذب میدان-دیپلماسی گرفتار شویم

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ شخصی من، صادق محصولی، دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در اولین جلسه انتخاباتی دفتر تحکیم وحدت که با شعار تحول در مسئولیت؛ پاسداری از مشارکت برگزار گردید گفت: ابتدا باید در بحث تحول در مسئولیت آسیب شناسی صورت گیرد و چون این عمل اتفاق نمی افتد به نتیجه ای نمی رسیم.

وی اضافه نمود: اگر بخواهیم جریان اصولگرایی را در این خصوص نقد کنیم و مسائلی را باید بیان کنیم؛ اولین و مهم ترین مشکل این جریان پدرخواندگی است که این مشکل باعث می شود عده ای برای کار انقلاب فقط مثل ترمز باشند.

محصولی تاکید نمود: گاهی بی توجه به دیگران می فرایند و برای خودشان شورا های متفاوتی می سازند و بعد خودشان را محور وحدت معرفی می نمایند! کسانی که در راس وحدت جریان انقلابی قرار می گیرند خودشان باید انقلابی تر از دیگران باشند، ولی می بینیم که برخی در گذشته در مسائلی مثل برجام و برخی دیگر در فتنه 88 تشخیص و عملکرد نادرستی داشته اند و امروز خود را محور وحدت معرفی می نمایند.

وی تاکید نمود: آقایان در انتخابات مجلس می گفتند اگر لیست یکی نباشد شکست می خوریم و ما می گفتیم شاید به 30 نفر مشترک نرسیم، ولی در عوض بیاییم مثلا روی 25 نامزد مشترک وحدت کنیم و هر چه قدر مشترک شد آن را بدهیم.

محصولی تاکید نمود: به هر حال بین صفر و صد کلی عدد دیگر هم نهاده شده است! اما گفتند نه یا هیچی یا سی نفر. تهدید کردند هرکسی در لیست ما نهاده شد حق ندارد در لیست دیگری باشد. آیا تا به حال یک نفر از این آقایان در مورد علت منطقی یا شرعی این بحث تباین استدلالی داشته است؟ بنابراین یکی از مسائل اصلی در تحول در حکمرانی همین بحث پدر خواندگی در جریان اصولگرایی است.

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ادامه اضافه نمود: برای اصلاح اولین راه چاره آن، خودسازی است، ما اگر خودسازی نکنیم همین اتفاقات می افتد و بیشترا دنبال هدف شخصی مان می رویم.

محصولی تاکید نمود: مورد بعدی درکنار آن -یعنی خودسازی- کار جمعی کردن است که برای اینکه این کار جمعی منحرف نشود احتیاج به تقوای اجتماعی دارد و مانند صحبت شهید بهشتی کار جمعی مان را باید مثل یک محراب ببینیم پس مطمئنا ما بدون خودسازی نمی توانیم به اهداف عالی برسیم و اگر خودسازی کنیم میتوانیم بر مبنای اصول عمل کنیم و به اصولگرایی واقعی خواهیم رسید. ناظر به شعار شما در مورد تحول در مسئولیت باید گفت لازمه تحول، کار رسانه ای است، ولی متاسفانه کار رسانه ای که در جبهه انقلاب دارد انجام می شود بسیار ضعف دارد.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از روش های تقویت جبهه انقلاب، گفتن نقاط قوت انقلابیون و پرهیز از افتادن در تله دشمن مانند ایجاد دو قطبی های کاذب مثل مذاکره-جنگ یا میدان-دیپلماسی است. ما نباید در این دو قطبی ها بازی کنیم و فورا باید به سمت مسائل اصلی مردم برویم چرا که دشمن به دنبال این است که برای نامزد غرب گرا ایجاد یک دوپینگ انتخاباتی کند.

محصولی ادامه داد: شما بدانید اگر غربی ها (در این مذاکرات) تحریم ها را موقتا بردارند و در انتخابات پیش رو دولت انقلابی بیاید نمی توانند مجددا تحریم ها را برگردانند، ولی اگر دولت غرب گرا بیاید برای اینکه می دانند می توانند از آن ها امتیاز بگیرند، تحریم ها را برمی گردانند.

در ادامه این نشست یکی از دانشجویان گفت: در انتخابات مجلس دیدیم که اصولگرایان لحظه آخر به وحدت رسیدند، تازه آنجا فقط یک شورای اجماع ساز وجود داشت و مثل این انتخابات دو نهاد اجماع ساز برای اصولگرایان نبود، در چنین شرایطی اگر بر فرض اقای رئیسی نیایند به نظر می آید جهت وحدت سخت خواهد شد، برنامه جبهه پایداری برای این سناریو چیست؟

دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پاسخ به این سوال گفت: ما در این انتخابات چهار مرحله را در نظر گرفته ایم، مرحله اول تخریب نکردن در فضای عمومی بین گروه ها و نامزد های انقلابی است، مرحله دوم رسیدن به جمع بندی مشترک در شاخص ها است، مرحله سوم گسترش گفتمان مشترک و رسیدن به بیشترین اشتراک خواهد بود و مرحله چهارم رسیدن به لیست واحد و نامزد واحد است.

وی تاکید نمود: ما برای نامزد های مورد حمایتمان یک سبد در نظر گرفته ایم که در حال طراحی است و حاوی تعدادی از اسامی هست که در حال نهایی شدن است و به زودی اعلام می شود و انشاالله در مرحله پایانی نامزد اصلح معرفی می شود.

محصولی ادامه داد: مدل ما بر مبنای نامزد اصلح است و هر کس نمراتش در شاخص های ما بالاتر بود معرفی می شود. این شاخص ها در شورای مرکزی جبهه پایداری تعریف شده است و برخی از این شاخص ها ضریب بالایی دارد مثلا شاخص عدالت محوری دارای ضریب بالا است و هر که در مجموع نمره بالاتری در این شاخص گرفت به عنوان نامزد اصلح مطرح می شود.

یکی از دانشجویان دیگر در ادامه گفت: به نظر می آید دوگانه میدان-دیپلماسی به سرعت در حال گسترش است، برنامه جبهه پایداری برای ایجاد فضای آزمون سیاست داخلی و اقتصاد چیست؟

محصولی در پاسخ گفت: جبهه پایداری هدفش جا افتادن گفتمان انقلاب اسلامی است و ما اگر بتوانیم گفتمان را خوب جا بندازیم بسیاری از مسائل برای مردم قابل حل خواهد بود، متاسفانه برخی در همین گروه های اصولگرایی از جبهه پایداری بیشتر از اصلاح طلب ها می ترسند و در حالی که باید یاری نماینده در تبیین گفتمان باشند، هم افزایی را در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه نمود: ما باید کار ایجابی کنیم و به مردم نشان دهیم اگر مسئولیت در دست نیرو های انقلابی باشد می توانیم بر مسائل معیشتی و بیکاری و تبعیض ها و موانع فراوری غلبه کنیم و باید بر سر این ها کار شود که با توجه به اراداه ما این کار اثر بخش می شود.

دبیر کل جبهه پایداری ادامه داد: ما باید برای تبیین این گفتمان از خودمان از اطرافمان و از همین جمع های کوچک آغاز کنیم. البته این فقط یک جنبه است و در کنارش باید فراوری محتوا برای عموم جامعه در بستر های مجازی صورت گیرد. اما به طور کلی باید سعی شود کار ها به سمت ایجابی شدن برود نه صرفا حرکت های سلبی از جنس تقابل صرف.

وی اضافه نمود: اگر زمینه را فراهیم کنیم انرژی لازم برای نیرو های انقلاب هست که این دو گانه را بر هم بزنند و دو گانه های واقعی را بیان نمایند؛ مشکل در این جبهه ها این است که نیرو های انقلاب خودشان را برای کار تشکلی و حزبی در تراز انقلاب اسلامی آماده ننموده اند.

یکی از دانشجویان دیگر هم در ادامه از محصولی پرسید: آیا در این سبد انتخاباتی جبهه پایداری آقای جلیلی نامزد اصلح سال 92 جبهه و آقای قاضی زاده هاشمی عضو سابق شورای مرکزی حزب هم حضور دارند؟

محصولی در پاسخ گفت: ما با بیشتر افراد صحبت نموده ایم و بنابر وظیفه همه را مورد آنالیز قرار میدهیم و در نهایت نامزد مورد قبول خودمان را معرفی خواهیم کرد.

یکی دیگر از دانشجویان این سوال را از محصولی پرسید که در 50 روز مانده به انتخابات فضای جامعه انتخاباتی نیست، به نظر می آید احزاب دچار محافظه کاری در معرفی کاندیدا ها شده اند؛ در چنین شرایطی مشارکت تحت تاثیر جدی قرار می گیرد؛ راه چاره شما و جبهه پایداری برای افزایش مشارکت چیست؟

دبیر کل جبهه پایداری گفت: یکی از عوامل شرایط دولت فعلی است که مردم از عملکرد دولت راضی نیستند مردم وقتی از عملکرد مسئولین رضایت دارند مشارکت گسترده ای هم در انتخابات دارند، به همین دلیل بیشترین میزان مشارکت مربوط به انتخابات سال88 است که 85 درصد واجدین شرایط مشارکت کردند.

وی ادامه داد:، ولی الان بخاطر ضعف مفرط دولت کنونی فضای جامعه در حد مطلوب انتخاباتی نیست. عامل بعدی تجارب سیاسیون است مانند سال 92 که ائتلاف 3 نامزد اصولگرا به شکست انجامید و در مورد احزاب نیز با تجارب ناپیروز در زود اعلام کردن کاندیدا های مورد نظرشان روبرو شدند. به همین دلیل تصمیمی برای معرفی زود هنگام ندارند.

محصولی اضافه نمود: راه چاره تقویت تحزب و به تبع آن مشارکت سیاسی، قوی شدن تشکل ها و گروه های انقلابی است تا خودشان برای خود تصمیم بگیرند و از جانب پدرخوانده ها بر آن ها تصمیمی تحمیل نشود. گام بعدی اقدام به پاسخ به سوالات و شبهه ها و ترویج گفتمان انقلاب در پهنه عموم مردم است.

سوال بعدی از محصولی این بود که به نظر اصلاح طلبان در فرایند اجماعی خود پیروز تر بوده اند، نظر شما در مورد روش اجماع سازی اصلاح طلبان چیست؟

محصولی در پاسخ اضافه نمود: اساسا مدل های زیادی برای اجماع وجود دارد، اما باید وحدت شاخص محور باشد نه شخص محور! باید جبهه انقلاب قوی شود.

وی ادامه داد: اگر مردم در انتخابات در راس قوه مجریه فرد انقلابی را رییس جمهور نمایند نه تنها در ایران بلکه در دنیا می توانند منشا تغییر باشند و این کار بسیار بزرگی است. برای این امر کاندیدا ها بهتر است تیم همراه خودشان را معرفی نمایند و بگویند با چه کسانی می خواهند کار نمایند و عناصر اصلی خود را معرفی نمایند. برای مثال 10 نفر از افراد کلیدی کابینه خود را معرفی نمایند و بگویند من می خواهم با این ها کار کنم. لازمه تحول در فرایند اجماع اصولگریان تقوای فردی و تقوای جمعی است. تحول با انسجام نیرو های انقلابی صورت می گیرد.

یکی از دانشجویان هم در ادامه از محصولی پرسید که برنامه شما برای شورای شهر چیست؟ و حرف جبهه پایداری در مورد حکمرانی شهری چیست؟ آیا فرایند کلی به سمت وحدت پیش می رود؟

محصولی پاسخ داد: در ارتباط با حکمرانی شهری کار های خوبی اجرا شده و ما در سایت ها و کانال های جبهه مطالب مفیدی را از عموم مردم و همچنین افراد انقلابی گرفته ایم که ان شا الله مجموعه تدوین می شود و با افراد برای ثبت نهایی لیست در حال رایزنی هستیم.

وی اضافه نمود: در رابطه با وحدت لیست شورا ها باید بگویم که تا الان هیچ ارتباطی از طرف شورای ائتلاف با جبهه پایداری مبنی بر افزایش اشتراکات یا ایجاد یک لیست واحد صورت نگرفته، اما در یک شرایط منطقی همواره از وحدت نیرو های انقلابی استقبال می کنیم.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست علی بزرگخو دبیر سیاسی دفتر تحکیم وحدت به تشریح موضوع جلسه پرداخت.

بزرگخو ناظر بر موضوع تحول در مسئولیت و پاسداری از مشارکت گفت: در این سال ها دفتر تحکیم وحدت با حرکت در جهت مردم سالاری دینی سعی در ایجاد یک تحول در نوع حکمرانی داشته است، ما سال جاری از آنجایی که احزاب را عناصر پاسخگوساز حاکمیت به مردم میدانیم و مسئولیت سیاسی را وابسته به تقویت احزاب می دانیم، به جای تمرکز بر شخص، تمرکزمان را بر روی جریان های و احزاب گذاشتیم تا مسئولیت پذیری و پاسخگویی به جریان بیافتد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محصولی: نباید در تله دو قطبی های کاذب میدان-دیپلماسی گرفتار شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولی: نباید در تله دو قطبی های کاذب میدان-دیپلماسی گرفتار شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید