محقق ایرانی یکی از 30 زن برتر جهان در حوزه رباتیک معرفی گردید

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از ربوهاب، این وب سایت غیرانتفاعی ارتباطات رباتیک از کشور سوئیس، نام فاطمه پهلوان آقابابا، دانش آموخته ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دانشگاه صنعتی شریف را در فهرست 30 زن برتر حوزه رباتیک در سال 2020 میلادی ذکر نموده است.

محقق ایرانی یکی از 30 زن برتر جهان در حوزه رباتیک معرفی گردید

در این فهرست نام زنان مختلف از جمله بالا کریشنامورتی که با جوزف انگلبرگر پدر حوزه رباتیک همکاری می کرد، دیده می گردد. این زنان در حوزه رباتیک فعالیت های مختلفی را انجام داده اند.

در گزارشی که وب سایت ربوهاب در این زمینه فراهم نموده نام آقا بابا به عنوان یکی از موسسان و مدیر ارشد فناوری شرکت Intelize، رئیس کمیته فنی فدراسیون بین المللی روبوکاپ و مدیر فنی یک شرکت فناوری، دیده می گردد. استارت آپ Intelize راهکار های مبتنی بر هوش مصنوعی فراهم می نماید.

همچنین این دانش آموخته ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دانشگاه صنعتی شریف، یکی از محققان فعال در حوزه سیستم های هوشمند و حوزه رباتیک است که جایزه Silvia Coradeschi Robocup Award را دریافت نموده است. این جایزه برای زنان محقق جوان با تحقیقاتی برجسته در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک است.

در امسال میلادی در فهرست ربوهاب نام محققانی از ایران، چین، ژاپن، استرالیا، کانادا، آمریکا، سوئیس، نروژ ، اسپانیا، هند و هلند دیده می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محقق ایرانی یکی از 30 زن برتر جهان در حوزه رباتیک معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محقق ایرانی یکی از 30 زن برتر جهان در حوزه رباتیک معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید