مقررات سفر بین ایران و جمهوری آذربایجان

به گزارش وبلاگ شخصی من، جمهوری #آذربایجان پس از برقراری سفرهای هوایی از ایران، ورود مسافران و گردشگران واکسینه شده را نیز آزاد کرد. آذربایجان همچنان مرزهای زمینی را برای ترددهای توریستی و غیرضروری بسته نگه داشته است.

مقررات سفر بین ایران و جمهوری آذربایجان

به گزارش دنیای سفر به نقل از ایسنا، در تازه ترین مقرراتی که کشور آذربایجان اعلام نموده است، تمام مسافران بالای 18 سال دارای کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی و QR code که از آخرین نوبت واکسن آن ها 14 روز گذشته باشد می توانند به این کشور سفر نمایند. جمهوری آذربایجان واکسن های فایزر/ مدرنا/ جانسون/ آسترازنکا/ سینوفارم/ سینوواک را پذیرفته است.

بعلاوه طبق مقررات این کشور مسافران در فاصله سنی یک تا 18 سال در محدوده 72 ساعت تا ورود به این کشور باید در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران تست PCR انجام دهند و گواهی منفی آن را به زبان انگلیسی و با QR code همراه داشته باشند.

تاکید شده که QR code تست PCR و کارت واکسیناسیون در فرودگاه های این کشور اعتبارسنجی می گردد و از پذیرش مسافرانِ دارای کارت واکسن و جواب تست کرونا بدون QR code جلوگیری خواهد شد.

سفر هوایی میان جمهوری آذربایجان و ایران پس از دو سال توقف در پی شیوع ویروس کرونا، از نیمه اسفندماه سال جاری از سرگرفته شده است. با این وجود، جمهوری آذربایجان در آخرین بیانیه اعلام نموده که مرزهای زمینی تا اول ماه می 2022 برابر با یازدهم اردیبهشت ماه 1401 برای سفرهای غیرضروری و توریستی همچنان بسته خواهند ماند و تنها ترددهای باری از مرزهای زمینی انجام می گردد.

تردد اتباع آذربایجانی به ایران طبق اعلام سفارت ایران در باکو، از آبان ماه سال جاری بدون مانع اعلام شده است. اتباع جمهوری آذربایجان برای سفر به ایران از تمام مبادی ورودی، ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون و تست PCR هستند. این مقررات برای تمام مسافران بالای 12 سال برقرار شده است.

مسافران ایرانی در بازگشت از جمهوری آذربایجان نیز به ارائه تست PCR در محدوده 72 ساعت مانده تا ورود ملزم هستند.

منبع: دنیای سفر

به "مقررات سفر بین ایران و جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر بین ایران و جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید