نجات یافتن کارمند اداره برق از زیر 2 متر و نیم برف

به گزارش وبلاگ شخصی من، ساسان کاظمی تنها نجات یافته از بهمن در طالقان است، او به همراه 3 تن دیگر از همکاران اداره برق برای وصل کردن برق روستای ناریان در کولاک برف به آن محل اعزام شدند.

نجات یافتن کارمند اداره برق از زیر 2 متر و نیم برف

به گزارش گروه حوادث وبلاگ شخصی من از وبلاگ شخصی من،ساسان کاظمی تنها نجات یافته از بهمن در طالقان است. او به همراه 3 تن دیگر از همکاران اداره برق برای وصل کردن برق روستای ناریان در کولاک برف به آن محل اعزام شدند.

بعدازظهر یکشنبه نوزدهم بهمن سال جاری، کارکنان فنی شرکت توزیع برق شهرستان طالقان برای تعمیر سیستم برق رسانی به جاده روستای ناریان رفته بودند که گرفتار حادثه بهمن شدند و سه نفر از آن ها نجات یافته و یکی دیگر که مرد 33ساله ای به نام ساسان کاظمی بود، جان باخت.

کارمند اداره برق شهرستان طالقان که همراه همکارانش هنگام کار در جاده روستای ناریان زیر بهمن گرفتار شده بودند هنوز زنده ماندن خود را باور ندارد و قدردان این معجزه الهی است.

وقوع بهمن هولناک در طالقان

سه نفر از مصدومان نجات یافته در حادثه بهمن طالقان در بیمارستان بستری بودند که دو نفرشان مرخص شده، اما یک نفر به خاطر این که برف به داخل ریه هایش رفته بود در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد. علی اکبر یکی از سه نجات یافته بهمن طالقان است. هنوز زنده ماندنش را باور ندارد و می گوید خدا به او لطف کرد تا زنده بماند و فرزندش که قرار است تا یک ماه دیگر به جهان بیاید را ببیند.

ساسان کاظمی از بهمن در طالقان نجات یافت

او می گوید: سال 93 در اداره برق مشغول به کار شدم. با ساسان و بقیه بچه ها هفت سالی می شد که همکار بودیم و بیشتر ماموریت ها را با هم رفته بودیم. روز یکشنبه به خاطر بارش برف و باران، موقعیت بحرانی اعلام کردند و دوباره به محل کار اعزام شدیم. در اداره به ما اطلاع دادند که برق های جاده روستایی ناریان احتیاج به تعمیرات دارد.

من، ساسان، قاسم و امیر یک گروه شدیم و به محل حادثه رفتیم و گروه های دیگر پشت سرمان راه افتادند. حدود ساعت 14 و 30دقیقه به محل مورد نظر رسیدیم. برف زیادی آمده بود. اولین تیربرق را آنالیز و تعمیر کردیم. بعد در همان برف با هم عکسی گرفتیم که حجم برف آنجا را نشان دهیم. پیاده در برف ها راه افتادیم تا تیر برق دوم را آنالیز کنیم که یکدفعه صدایی مثل زلزله آمد. سرمان را چرخاندیم تا بفهمیم چه شده که ناگهان حجم زیادی برف روی سرم آوار شد. مرگ را به چشمانم دیدم و هنوز باور نمی کنم زنده ام. اهالی و نیرو های امدادی به یاری مان آمدند. سر یکی از بچه ها از برف بیرون زده بود که او را یافتند. مرا بعد از ساعتی زنده یافتند، در ادامه جسد ساسان و 30 دقیقه بعد از نجاتم، همکار آخرمان را یافتند.

مرد نجات یافته ادامه داد: من زیر 2.5 متر برف گرفتار شده بودم. در بیمارستان فهمیدم ساسان فوت شده است. زنده ماندنم معجزه الهی بود که فرصت پیدا کنم به جهان آمدن فرزندم را ببینم. از خدا متشکرم که دوباره فرصت زندگی به من داد. عموی داغدیده ساسان کاظمی هم در این باره گفت: برادرزاده ام ساسان 33ساله، متاهل و پسری پنج ساله به نام امیر علی داشت. او 10 سال بود در اداره برق طالقان کار می کرد. او ساعت 8 شب شنبه تا 8 صبح روز یکشنبه سر کار بود. بعد به مغازه ام آمد و ساعت 11 با وجود این که شیفت کاری اش نبود به خاطر موقعیت بحرانی منطقه به اداره رفت.

چند ساعت بعد، در مغازه بودم که خودرو های امدادی و نجات کوهستان را دیدم. دل نگران آن ها شدم و به سمت جاده روستایی راه افتادم. کارمند راهداری را دیدم که گفت بهمن آمده و اوضاع خوب نیست. با رسیدن به محل حادثه نیرو های امدادی و بیش از 200 نفراز مردم بومی با بیل و کلنگ به جان برف بهمن افتاده بودند. سه تن از آن ها را نجات دادند، اما بهمن باعث مرگ ساسان شد. مرگ او داغ سنگینی بر دل مان و امیرعلی او گذاشت.

منبع: جام جم آنلاین

به "نجات یافتن کارمند اداره برق از زیر 2 متر و نیم برف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات یافتن کارمند اداره برق از زیر 2 متر و نیم برف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید