نگرانی خانواده فعال زن سعودی درباره تکرار سرنوشت عبدالله حامد برای وی

به گزارش وبلاگ شخصی من، خواهر لجین الهذلول فعال سعودی زندانی نسبت به دچار شدن خواهرش به سرنوشت عبدالله الحامد، فعال برجسته حقوق بشر سعودی هشدار داد.

نگرانی خانواده فعال زن سعودی درباره تکرار سرنوشت عبدالله حامد برای وی

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، علیاء الهذلول خواهر لجین الهذلول، فعال حقوق بشری دربند در عربستان نسبت به اقدام مقامات این کشور و از بین بردن وی مانند عبدالله الحامد، فعال برجسته حقوق بشر عربستان سعودی در زندان هشدار داد.

وی با انتشار پیغامی در توییتر نوشت: چهار هفته قبل با لجین صحبت کردم و گفت وگوی تلفنی مان در همان دقیقه اول قطع شد دیگر از او خبر نداشتم تا هفته قبل که خبر درگذشت پدربزرگمان را به او دادم و او گریه کرد اما گریه هایش مانند قبل نبود.

وی اضافه نمود: پس از مرگ عبدالله الحامد نگران هستیم که دلیل گریه های لجین چیز دیگری باشد که نمی تواند آنها را بازگو کند، آیا آنها (مقامات سعودی) خواهان مرگ تدریجی لجین هستند؟

علیاء در ادامه تصویری از پیغام یکی از فعالان که توسط مقامات عربستان مکلف به دنبال کردن مخالفان شده است منتشر کرد و گفت که این پیغام را خود فرد فعال برایش فرستاده است.

طبق این گزارش، در این پیغام احتمال داده شده است که لجین الهذلول نیز به شیوه عبدالله الحامد به قتل برسد.

گروه فعالان حقوق بشر عربستان مستقر در لندن (ALQST) هفته گذشته خاطرنشان کرد که عبدالله الحامد 69 ساله و فعال برجسته حقوق بشر عربستان سعودی در زندان ، پس از آن که در 9 آوریل در زندان دچار سکته مغزی شد، در مجتمع پزشکی پادشاه سعودی در ریاض درگذشت.

مقامات سعودی لجین الهذلول و چند فعال حقوق زنان را نیز بیش از یک سال است که در بازداشت نگه داشته اند. برقراری ارتباط با 15 تا 20 روزنامه نگار خارجی در عربستان، کوشش برای به دست آوردن شغل در سازمان ملل و شرکت در آموزش حریم خصوصی دیجیتال از جمله اتهاماتی است که علیه لجین الهذلول مطرح شده است.

منبع: عصر ایران

به "نگرانی خانواده فعال زن سعودی درباره تکرار سرنوشت عبدالله حامد برای وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی خانواده فعال زن سعودی درباره تکرار سرنوشت عبدالله حامد برای وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید