هشدار جدی هواشناسی به تهرانی ها

به گزارش وبلاگ شخصی من، تهران (پانا) - اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد از وزش باد شدید در تهران خبر داد.

هشدار جدی هواشناسی به تهرانی ها

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح زرد گفت که سامانه بارشی از ظهر پنجشنبه (4 فروردین) تا صبح جمعه (5 فروردین) فعال خواهد بود و بارش باران و برف، در بعضی ساعات رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید، گاهی کولاک و تگرگ پیش بینی می شود. همچنین در بخش های شمالی و مرکزی استان رگبار باران و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید تا خیلی شدید و احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

براساس این اطلاعیه همچنین هشدار لغزندگی جاده ها به ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه ها، احتمال آبگرفتگی معابر شهری و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و خطر برخورد صاعقه در سطح استان تهران وجود دارد که توصیه شده در هنگام تردد در جاده های کوهستانی تجهیزات زمستانی، به همراه داشته باشند و همچنین ضمن پرهیز از کوهنوردی، در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها نیز توقف نکنند.

در این هشدار آمده است که از بعدازظهر پنجشنبه (4 فروردین) تا شنبه (6 فروردین) افزایش وزش باد پیش بینی شده که گاهی وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید در بخش های جنوب استان تهران با خیزش موقتی گردوخاک همراه است.

در این اطلاعیه آمده است که احتمال شکستن درختان فرسوده و احتمال آسیب به سازه های موقت و خطر ریزش سنگ از کوه در جاده های کوهستانی وجود دارد که توصیه می شود در تردد از جاده های کوهستانی احتیاط شده و همچنین سازه های موقت و پوشش گلخانه ها محکم شود و از پرواز گلایدرها در آسمان پرهیز شود.

به گزارش ایسنا، هشدار زرد در هواشناسی به معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز به دلیل احتمال وجود خسارت و یا خسارات نقطه ای است.

به گزارش ایسنا، همچنین براساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی شرایط جوی استان تهران طی دو روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش بینی می شود که با تأثیر زبانه یک سامانه بارشی، در بعضی ساعات به ویژه عصر و شب فردا آسمانی ابری و رگبار پراکنده، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید و احتمال تگرگ مورد انتظار است که در بخش های جنوب گاهی با خیزش موقتی گردوخاک همراه است.

طی روزهای جمعه تا یکشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات با وزش باد شدید پیش بینی می شود.

لازم به ذکر است که از عصر چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش نسبی دما و در روز جمعه کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران فیروزکوه با بیشینه 10 و کمینه 2- سردترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته اعلام شده و این در حالی است که پیشوا و ورامین با بیشینه 20 و کمینه 8 گرم ترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

طبق این گزارش آسمان تهران فردا (4 فروردین) ابری و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است که حداقل دما 9 و حداکثر دما 18 درجه ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار جدی هواشناسی به تهرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی هواشناسی به تهرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید