هشدار زرد هواشناسی؛ احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها

به گزارش وبلاگ شخصی من، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در 13استان و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها هشدار داد.

هشدار زرد هواشناسی؛ احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی همراه با رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب آورده است: وقوع رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و در منطقه ها مستعد بارش تگرگ امروز (28 تیرماه) برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال شرق و جنوب شرق خوزستان، جنوب و ارتفاعات غربی اصفهان، ارتفاعات در استان های البرز، تهران، غرب سمنان، گیلان، فردا (29 تیرماه) برای استان های هرمزگان، جنوب و نیمه غربی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق و شمال شرق خوزستان و چهارشنبه (30 تیرماه) برای استان های هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب و نیمه غربی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال شرق خوزستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، احتمال برخورد صاعقه، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال وارد شدن خسارت به سازه های موقت و محصولات کشاورزی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و منطقه ها مرتفع، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و تقویت سازه های موقتی و تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت سازه های نیمه کاره توصیه می گردد.

به گزارش ایسنا اداره کل هواشناسی استان تهران هم با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل امشب (28 تیرماه) موجب وقوع رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در پردیس، دماوند و فیروزکوه می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، احتمال برخورد صاعقه و وارد شدن خسارت به سازه های موقت و محصولات کشاورزی وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در چرای دام در حاشیه مسیل ها رودخانه ها و منطقه ها مرتفع، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و تقویت سازه های موقت توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو

به "هشدار زرد هواشناسی؛ احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی؛ احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید