واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید؛ تصمیم سیاسی در دانشگاه ها گرفته نمی شود

به گزارش وبلاگ شخصی من، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دانشگاه های ما تصمیمات سیاسی گرفته نخواهد شد از طرفی دانشگاه ها باید استقلال خودشان را داشته باشند.

واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید؛ تصمیم سیاسی در دانشگاه ها گرفته نمی شود

به گزارش ایلنا، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع وبلاگ شخصی من در واکنش به اخراج برخی از اساتید گفت: فرایند جذب اعضای هیئت علمی و تبدیل شرایط آن ها و ارتقای هیئت علمی آن ها یک روش علمی و سیستماتیک است که در هر دانشگاه انجام می شود. ورود به استقلال دانشگاه ها شاید درست نباشد هر دانشگاهی استقلال، سیستم اداری و الزامات خاص خود را دارد. باید به استقلال دانشگاه تهران احترام بگذاریم اگر مواردی باشد می تواند از طریق ذینفعان مورد پیگیری قرار بگیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اینگونه موارد مربوط به دانشگاه ها را نباید سیاسی کنیم، زیرا هر دانشگاهی استقلال خاص خود را دارد. همچنین گروه های آموزشی و هیئت های علمی جذب حوزه اختیارات خود را دارند و بر اساس قواعد جاری و ساری خود تصمیم گیری می کنند.

زلفی گل گفت: در دانشگاه های ما تصمیمات سیاسی گرفته نخواهد شد ما هم سعی کنیم این ها را سیاسی نکنیم دانشگاه ها باید استقلال خودشان را داشته باشند.

منبع: فرارو

به "واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید؛ تصمیم سیاسی در دانشگاه ها گرفته نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر علوم به اخراج اساتید؛ تصمیم سیاسی در دانشگاه ها گرفته نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید