پارکینگ هایی که فراتر از پارکینگ هستند

به گزارش وبلاگ شخصی من، الوپارک به شما یاری می نماید قبل از رسیدن به مقصد، پارکینگ مناسب را برای خودروی خود بیابید.

پارکینگ هایی که فراتر از پارکینگ هستند

به گزارش وبلاگ شخصی من، معمولا ما با شنیدن عبارت پارکینگ، به یاد محوطه پارکینگ ساختمان یا مجتمعی میفتیم که در آن زندگی می کنیم و یا ممکن است این عبارت، مکان بزرگ و وسیعی را در فکر ما تداعی کند که خودروها در گوشه گوشه آن، پارک شده اند. در هر دو حالت، کاربرد فضای پارکینگی که در فکر ما نقش می بندد یکسان است؛ فضایی که به پارک کردن خودروها اختصاص یافته است. این، کاربرد اصلی همه پارکینگ ها است. هرچند، هستند پارکینگ هایی که تعریفی فراتر به خود گرفته اند و موقعیت منحصربه فرد و متفاوتشان، مفهوم و معنای وجودی آن ها را به سطوح تازه ای برده است تا جایی که کاربری و اصل پارکینگ بودن آن ها به مضمون و هدفی ثانویه تبدیل گشته است.

فهرست زیر، فهرستی از پارکینگ هایی است که از نظر ما، هویتی فراتر از یک پارکینگ یافته اند و همگی آن ها، یا خودشان به مقصدی برای گردشگری تبدیل شده اند و یا به عنوان مرحله ای ضروری از مراحل یک سفر، پذیرفته شده اند.

پارکینگ پروانه

بیشتر شما پارکینگ پروانه را می شناسید؛ البته نه به عنوان یک پارکینگ. پارکینگ پروانه، پارکینگی در کنار پاساژ پروانه در خیابان جمهوری، چهارراه استانبول است که روزهای آدینه، هیچ خودرویی در آن پارک نمی شود و این پارکینگ طبقاتی، به آدینه بازاری بی نظیر برای خریدوفروش لوازم آنتیک، دست سازه های هنری، صنایع دستی، فرش و لباس های سنتی مبدل می شود. همین موضوع، پارکینگ پروانه را به عنوان خاص ترین پارکینگ تهران و در جایگاه یک مقصد گردشگری معرفی می نماید.

پارکینگ های حاشیه ای دریاچه چیتگر

دریاچه مصنوعی چیتگر در منطقه 22 تهران، توانسته به عنوان یکی از قطب های گردشگری تهران، جمعیت زیادی را به سمت خود جذب کند و افراد بسیار زیادی برای گذراندن ساعتی فارغ از زندگی روزمره شان به این مکان می روند. پارکینگ های حاشیه ای در ضلع شمالی و غربی دریاچه چیتگر، به گونه ای طراحی شده اند که به محض پارک خودرو در این مکان ها، خود را درون فضای دریاچه و بام لند احساس می کنید.

پارکینگ جمشیدیه

جمشیدیه، مسیر اصلی کوه نوردی به قله کلک چال، یکی از مقاصد اصلی گردشگری ورزشی در تهران، در شمالی ترین نقطه شهر و بالاتر از نیاوران قرار گرفته است که به پارک جمشیدیه منتهی می شود. پارکینگ جمشیدیه، در طول شرقی پارک جمشیدیه، برای روزهایی که قصد دارید با خودروی شخصی تا پارک جمشیدیه و سپس کلک چال بروید برترین گزینه برای پارک خودروی شما می باشد. هر زمان که تصمیم به تجدید فراشی در جمشیدیه گرفتید، رزرو آنلاین این پارکینگ، به وسیله سامانه الوپارک را در نظر داشته باشید تا هنگامی که به جمشیدیه رسیدید، زمان سرگرمیتان به گشتن دنبال جای پارک اتلاف نشود.

پارکینگ آب وآتش

پارک آب وتش آتش و جاذبه های گردشگری متنوع حوالی آن، یکی دیگر از مقاصد مجذوب کننده گردشگری در تهران به شمار می رود. با توجه به اتوبانی بودن محدوده این پارک، یکی از بزرگ ترین مصائب گردشگران در پارک آب وآتش، یافتن پارکینگ و جای پارک است. الوپارک امکان رزرو پارکینگ آب وآتش در ضلع غربی پارک آب وآتش را هم فراهم نموده است تا دغدغه شما برای پارکینگ را در مدت زمانی که برای سرگرمی و گردش اختصاص داده اید کاهش دهد.

پارکینگ فرودگاه مهرآباد

برای بیشتر لذت بردن از یک سفر برنامه ریزی شده، برترین راه این است که برای تمام مراحل آن برنامه ریزی انجام دهید و این برنامه شامل مسیرهای رفت وآمد به فرودگاه، زمان بندی و جای پارک خودروی شما در زمانی که در شهر دیگری به سر می برید نیز هست. پارکینگ های فرودگاه مهرآباد از جمله این پارکینگ ها هستند که سهم زیادی در تبدیل یک سفر معمولی به یک سفر به یادماندنی دارند. اطلاعات کامل رزرو پارکینگ ترمینال های 1 و 2 فرودگاه مهرآباد را می توانید در سامانه الوپارک پیدا کنید.

همه پارکینگ های این فهرست، چیزی بیش از یک جای پارک می باشند. تکه هایی از پازلی که لذت مضاعفی را به گردشگری شما می آورند و در این راه، الوپارک، این تکه ها را برای شما تکمیل نموده است.

با الوپارک، دیگر نیازی نخواهد بود که در هنگام رسیدن به مقصدتان، دچار استرس برای یافتن جای پارک شوید و یا زمان زیادی در پی آن بگردید. به راحتی به وسیله ورود به سایت الوپارک یا دانلود و نصب اپلیکیشن، برای تاریخ دلخواه خودتان، هر پارکینگی که می خواهید را رزرو کنید و در زمان رسیدن به مقصد، به جای پارک مختص به خودتان دسترسی یابید.

منبع: همگردی

به "پارکینگ هایی که فراتر از پارکینگ هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارکینگ هایی که فراتر از پارکینگ هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید