پنج فایده دوش آب سرد برای پوست

به گزارش وبلاگ شخصی من، دوش آب سرد به افزایش گردش خون یاری می نماید و این باعث می گردد که چهره شما بشاش و شاداب به نظر برسد.

پنج فایده دوش آب سرد برای پوست

دوش آب سرد علاوه بر فوایدی که برای سلامت جسمی و روحی بدن دارد و انرژی و نشاط را افزایش می دهد، تاثیر شگفت انگیزی بر زیبایی و جوانی پوست دارد.

ما همواره فکر می کنیم که دوش آب سرد می تواند انرژی را زیاد کند و به هوشیار ماندنمان در صبح یاری کند، اما دوش گرفتن با آب خنک فواید زیادی برای زیبایی نیز به همراه دارد. دوش گرفتن های کوتاه با آب سرد یا تقریبا سرد، یک ترفندی برای زیبایی می باشد که می تواند تأثیر باورنکردنی بر روی پوست داشته باشد.

ما در این قسمت یک سری آنالیز انجام دادیم تا متوجه شویم که دوش های روزانه با آب سرد چه فوایدی برای پوست دارد و در آخر دریافتیم که شست و شو با آب سرد از خیلی جهات به طرز جالبی می تواند باعث تغییر شکل پوست بگردد.

1- به پوست درخشش و سلامتی می بخشد

دوش آب سرد به افزایش گردش خون یاری می نماید و این باعث می گردد که چهره شما بشاش و شاداب به نظر برسد. خبر خوب این است که برای روشن تر شدن پوستتان نیازی نیست مدت زیادی را زیر دوش اب سرد بمانید. دوش گرفتن با آب سرد یا ولرم می تواند یک خوراک عالی برای پوست شما باشد.

2- از پیری پوست جلوگیری می نماید

عادت به دوش گرفتن های روزانه با آب سرد به پوست شما یاری می نماید تا در طولانی مدت جوان تر باقی بماند. آب سرد سیستم عصبی شما را فعال می نماید و بدن هورمون ها و مواد شیمیایی مغز را که با استرس مبارزه می نمایند، آزاد می نماید. مطالعات نشان می دهند که فشار روانی تأثیر مستقیمی بر پیری پوست دارد و بر بسیاری از سیستم های بدنی تأثیر منفی می گذارد.

3- از عارضه های پوستی ناشی از استرس جلوگیری می نماید

حمام آب سرد مقادیر زیادی از تکانه های الکتریکی را به مغز می فرستد و باعث تحریک و آزاد سازی هورمون های شادی یا اندورفین ها می گردد. هنگامی که این مواد شیمیایی به وسیله بدن ترشح می شوند، سطح استرس شما کاهش می یابد و کم تر در معرض ابتلا به شماری از مسائل پوستی مانند آکنه، پسوریازیس و درماتیت قرار خواهید گرفت.

4- منافذ پوستی را کاهش می دهد

در حالی که آب گرم ممکن است بعضی از چربی های محافظتی که پوست شما ایجاد می نماید را از بین ببرد، آب سرد منافذ پوستی را موقتا کاهش می دهد و بعلاوه به چهره نشاط می بخشد و باعث افزایش درخشندگی پوست می گردد. از آن جا که آب سرد باعث فشرده شدن رگ های خونی می گردد، پس ممکن است کمتر پف نموده یا قرمز به نظر برسد.

5- باعث تسکین ناراحتی در بعضی از عارضه های پوستی می گردد

در حالی که دوش آب گرم باعث ملتهب شدن پوست، قرمزی، خارش و حتی پوست اندازی می گردد، آب سرد دقیقاً برعکس عمل می نماید. کسانی که از خارش پوست رنج می برند، دوش آب سرد ممکن است یاری کند تا احساس خارش را از بین ببرند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، خنک کردن پوست با استفاده از دوش گرفتن با آب سرد بعلاوه به کاهش خارش شدید ناشی از پسوریازیس یاری می نماید.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید

به "پنج فایده دوش آب سرد برای پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج فایده دوش آب سرد برای پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید