چرا سیب زمینی و گوجه گران شد؟ ، صادرات صیفی جات نصف شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، افزایش کرایه حمل و نقل و صادرات، قیمت میوه و صیفی جات را بالا برده است. رئیس اتحادیه بارفروشان به خبرنگاران گفت: برای افزایش ارزآوری، سیب زمینی به عراق، افغانستان و ازبکستان صادر می گردد اما به دلیل افزایش کرایه حمل و نقل حجم صادرات گوجه و سیب زمینی نسبت به مدت مشابه سال کذشته نصف شد.

چرا سیب زمینی و گوجه گران شد؟ ، صادرات صیفی جات نصف شد

مصطفی دارایی نژاد گفت: صادرات و تمام شدن فصل برداشت در بعضی مناطق باعث شده سیب زمینی و گوجه گران گردد. در میادین اصلی میوه قیمت گوجه از پنج تا شش هزار تومان است. این هفته اما با عرضه گوجه به بازار قیمت گوجه به چهار هزار تومان می رسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان به مردم وعده داد که قیمت انواع میوه های نوبرانه و صیفی جات از این هفته ارزان می گردد. او اظهار کرد: سال جاری فراوری میوه و صیفی جات 30 درصد بیشتر از سال قبل است. سال جاری با افزایش برداشت میوه اجازه نمی دهیم میوه های تابستانه گران گردد.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: افزایش قیمت حمل و نقل باعث شده بعضی میوه ها با تاخیر به دستمان برسد. همین مساله قیمت میوه را در تهران بالا برده است. با افزایش قیمت کرایه حمل و نقل صدای کشاورزان هم درآمده و امیدواریم وزیر راه و شهرسازی با ارائه بعضی سوبسیدها به کشاورزان قیمت کرایه حمل و نقل را ثابت نگه دارد.

براساس این گزارش قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی که تا یک ماه پیش 1500 تومان بود حالا در واحدهای صنفی بین 10 تا 11 هزار و 500 تومان فروخته می گردد. بهای هرکیلوگرم سیب زمینی از 3 هزار و 800 تومان به 8 هزار و 800 تا 9 هزار تومان رسیده است. پیاز هم در میادین اصلی میوه و تره بار دو هزار و 500 تومان است.

برای مطالعه بیشتر گزارش سیب زمینی و گوجه گران شد را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "چرا سیب زمینی و گوجه گران شد؟ ، صادرات صیفی جات نصف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سیب زمینی و گوجه گران شد؟ ، صادرات صیفی جات نصف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید