کابوس گوگل تعبیر شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، شایعه ای نو می گوید OpenAI در حال توسعه موتور جست وجوی اختصاصی است که می تواند بازیگران بزرگی مانند گوگل و بینگ را به چالش بکشد.

کابوس گوگل تعبیر شد

به گزارش وبلاگ شخصی من ، موتور جست وجوی OpenAI احتمالاً از قابلیت های بینگ استفاده خواهد کرد.

به نقل از زومیت، OpenAI به صورت رسمی ساخت موتور جست وجو را تأیید نکرده اما تلاش هایش برای توسعه حوزه فعالیت ChatGPT و قابلیت های وب گردی نشان می دهد که این شرکت به سمت رویکردی متنی و محاوره ای برای جست وجو حرکت می کند.

ابزار تازه ممکن است مستقیماً در خود ChatGPT به عنوان یک ویژگی برای مشترکین پولی ارائه شود؛ هرچند امکان راه اندازی آن به عنوان یک سرویس مستقل نیز وجود خواهد داشت.

استفاده OpenAI از بینگ برای قدرت بخشیدن به موتور جست وجوی مورد بحث، با سرمایه گذاری های بزرگ مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی طی سال های اخیر هم خوانی دارد. مایکروسافت پیش از این ChatGPT را در محصولاتی مانند بینگ و کوپایلت به کار برده است.

هنوز مشخص نیست که آیا ادغام هوش مصنوعی در فرآیند جست وجو واقعاً کاربران را از گوگل دور خواهد کرد یا خیر. مایکروسافت پیش تر در این مسیر گام برداشته بود و سعی داشت با هوش مصنوعی گوگل را شکست دهد اما پیروز نشد.

فناوری OpenAI امکانات تازه و جالبی را ارائه می دهد، اما کاربران تمایل دارند در خصوص ابزارهای پایه ای مانند جست وجوی وب به عادت خود پایبند بمانند. صرف نظر از چالش های احتمالی، بلندپروازی های OpenAI ثابت می کند دوران جست وجوی سنتی ممکن است به آرامی به پایان برسد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کابوس گوگل تعبیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابوس گوگل تعبیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید