100 هزار پوند بگیر صورتتو بفروش!

به گزارش وبلاگ شخصی من، یک استارتاپ انگلیسی ادعا می نماید حاضر است به هر کس که حاضر گردد اجازه استفاده از چهره خود را برای استفاده روی یک ربات بدهد، 100 هزار پوند پرداخت کند.

100 هزار پوند بگیر صورتتو بفروش!

به گزارش وبلاگ شخصی من و به نقل از ورد نیوز مانیتور، فکر می کنید چهره ای دارید که برای ربات ها مناسب است؟ بنابراین شما ممکن است دقیقاً همان چیزی باشید که یک استارتاپ انگلیسی موسوم به جئومیک(Geomiq) می خواهد.

این شرکت که در سال 2017 راه اندازی شده است، هفته گذشته در وبلاگ خود ادعا کرد مبلغ 100 هزار پوند یا 111 هزار و 420 دلار برای استفاده از چهره مهربان و محبت آمیز یک شخص روی یک ربات که یک شرکت ناشناس در حال توسعه آن است، پرداخت خواهد نمود.

چهره انتخاب شده براساس آنچه جئومیک می گوید، روی هزاران نسخه از این ربات در سراسر دنیا استفاده می گردد.

گفته می گردد شرکتی که این ربات ها را فراوری می نماید، ناشناس است.

جئومیک در وبلاگ خود نوشت: چند هفته پیش توسط به یک شرکت رباتیک نزدیک شدیم و از او پرسیدیم که آیا می توانیم به توسعه ریزه کاری های نهایی یک ربات پیشرفته انسان نما که در حال کار روی آن است، یاری کنیم. جزئیات این پروژه به دلیل عدم افشای اطلاعات کامل پنهان است. توافق نامه ای که ما با طراح و سرمایه گذاران وی امضا نموده ایم. ما این درخواست را عمومی اعلام نموده ایم تا شخص مناسب را پیدا کنیم. طراح می داند که این یک کار بزرگ است و با پرداخت 100 هزار پوند به چهره مناسب مجوز حقوقی در چهره مناسب موافقت نموده است.

جئومیک نام شرکتی را که مشغول همکاری با آن است، فاش ننموده است. فقط گفته است که این شرکت خصوصی است و وظیفه این ربات این است که به عنوان یک دوست برای سالمندان عمل کند.

گفته می گردد که فراوری این ربات برای سال 2020 پیش بینی شده است. به داوطلبانی که از غربالگری اولیه با موفقیت عبور نمایند، جزئیات کامل این پروژه داده می گردد.

این شرکت می گوید: ما می دانیم که درخواستمان منحصر به فرد است و اجاره چهره یک تصمیم بسیار بزرگ است.

جئومیک یک پیوند(لینک) را در انتهای درخواست خود برای افراد فراهم نموده است تا عکس چهره خود را به آن ارسال نمایند و از کاربران خوایته است تا قبل از ارسال عکس خود از تصمیم خود مطمئن شوند.

این درخواست توجهات زیادی را در فضای اینترنت به خود جلب نموده است، اما کاربران باید محتاطانه به آن نزدیک شوند و قبل از ارسال عکس خود به خوبی راجع به آن فکر نمایند.

از این گذشته، سابقا شرکت هایی دیده شده اند که برای جمع آوری تصاویر مردم از شیوه های گمراه نماینده استفاده می نمایند و شاید این هم یکی از آنها باشد. چرا که اوایل ماه جاری گوگل اعتراف کرد که کارمندان یکی از شرکت های زیر دست آن در خیابان های شهرهای ایالات متحده آمریکا قدم می زدند و از مردم، به خصوص افراد بی خانمان تیره پوست می خواستند اطلاعات چهره خود را فقط در ازای 5 دلار بفروشند. کاری که گوگل بابت آن سرزش شد و ضمن توقف این کار، قرارداد خود با شرکت مذکور را نیز لغو کرد.

گفتنی است که فناوری های دیگری نیز در حال حاضر وجود دارند که احتیاج به استفاده از چهره یک انسان واقعی را از بین می برند و احتیاجی به پرداخت هزینه ندارند. چنانکه هوش مصنوعی اکنون می تواند هزاران چهره جدید بسازد.

کارشناسان می گویند این شرکت ناشناس می تواند از فناوری GAN(Generative Adversarial Network) برای ساخت چهره های جعلی انسانی استفاده کند. این فناوری که با تعداد زیادی از عکس های چهره انسان های مختلف آموزش دیده است، قادر به فراوری تصاویر جدیدی خواهد بود. از این فناوری قبلاً برای ایجاد چهره های جعلی انسان استفاده شده است که مردم قادر به تسخیص جعلی بودن آنها نشده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "100 هزار پوند بگیر صورتتو بفروش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 هزار پوند بگیر صورتتو بفروش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید