20 ایده خلاقانه تزئین اتاق با وسایل دور ریختنی

به گزارش وبلاگ شخصی من، تزئین اتاق با وسایل دورریختنی تنها یک ایده ناب برای دکوراسیون داخلی نیست، این ایده می تواند به حفظ کره زمین و فرآیند بازیافت نیز یاری کند. با این حال، ایده های وافری در جهت تزئین اتاق با وسایل از کار افتاده وجود دارد. ما در این مقاله به چند ایده جدید می پردازیم.

20 ایده خلاقانه تزئین اتاق با وسایل دور ریختنی

تزئین اتاق با وسایل دورریختنی؛ راهی برای نجات زمین

ارقام سازمان ملل نشان گر آن است که هر ساله 2.12 میلیارد تن در سراسر دنیا ضایعات فراوری می شود و این ارقام طی گذشت فرایند زمان رو به افزایش است. خوشبختانه بعضی پروژه های بازیافت خلاقانه در خانه باعث شده بتوانیم در نجات کره زمین دخیل باشیم. تزئین اتاق با وسایل دورریختنی یکی از پروژه های بازیافت در خانه است که ضمن سرگرمی امری حائز اهمیت شمرده می شود.

متاسفانه بسیاری از مردم به واسطه زندگی مدرنیته از دیدگاه فلسفی بساز و با آنچه داری تدبیری پیشه کن! فاصله گرفته اند و از آنجا که زندگی مدرن بسیار سریع است، همه چیز به خود جنبه یکبار مصرف گرفته است. در مقابل، بازیافت وسایل دورریختنی برای محیط زیست لازم است و جدا از صرفه جویی می تواند لذت بخش و سرگرم نماینده باشد.

ایده های تزئین اتاق با وسایل دورریختنی

ما در این بخش سعی بر معرفی ایده های خلاقانه تزئین اتاق با وسایل دورریختنی داریم.

  • قوطی کنسرو دوریختنی | گلدان خلاقانه

دنیای مدرن دنیای غذاهای سریع و راحت است. مصرف غذاهای کنسروی امری غیرقابل اجتناب محسوب می شود. با این حال، بیشتر ما پس از مصرف غذاهای کنسروی از شر کنسروها خلاص می شویم و باری به ضایعات اضافه می کنیم. بازیافت این کنسروها ممکن است سال ها به طول بیانجامد. در حالی که ما می توانیم از این قوطی های کنسرو نازیبا دکورهایی خلاقانه و زیبا بیافرینیم.

ساده ترین راه تزئین قوطی های کنسرو و استفاده آن ها به جای گلدان های زیبا در اتاق است. برای آنکه بتوانید قوطی های کنسرو را زیباتر کنید، می توانید از اسپری های رنگ یاری بگیرید و یا با کاغذ رنگی و کشی سطحشان را بپوشانید.

  • کاغذهای به دردنخور | پروانه های زیبا روی دیوار

بسیار پیش آمده که روزنامه ای را می خوانیم و آن را دور می اندازیم و یا با یادداشت کوچکی روی کاغذ از شر آن خلاص می شویم. بازیافت کاغذ فرآیند طولانی ای است اما شما قادر خواهید بود از طریق همان کاغذهای ناکارآمد پروژه تزئین اتاق با وسایل دورریختنی تان را تکمیل کنید.

در این پروژه خرده های کاغذ را به صورت پروانه های کوچک و عظیم برش بدهید. در صورت تمایل می توانید آن ها را مطابق پیش زمینه دیوارهایتان رنگ آمیزی کنید. سپس پروانه های زیبا را به طرح دلخواه روی دیوار بچسبانید.

این پروانه ها می توانند روی یک بوم زیبا نیز بنشینند. نباید فراموش کنید همه چیز تا حد زیادی به سلیقه خودتان بستگی دارد!

خرید 30 مدل قاب عکس رومیزی و دیواری [ فانتزی و مدرن ] با تخفیف

  • چاپستیک های مصرفی | دکور دیواری ترند شده

اگر تا به حال صفحات و وبسایت های دکوراسیون داخلی را آنالیز نموده باشید، به طرح های مشابه تصویر فوق برخورده اید. خبر خوش این است که شما می توانید از طریق چند عدد چاپستیک، توپ اسفنجی، چسب و اسپری رنگ چنین طرحی را خلق کنید.

خوبی طرح های خلاقانه و پروژه تزئین اتاق با وسایل دورریختنی این است که شما در خلق آثارتان آزاد هستید. این عبارت بدین معناست که قادر خواهید بود از چنین ایده ای طرح های متعدد و به درد بخوری ایجاد کنید و رنگ آن را به دلخواه تغییر بدهید.

  • چوب های هرس شده | چراغ خواب خاص

اگر چوب های هرس شده ای در باغچه تان افتاده بود و یا هیزم های نازکی پیدا کردید، آن ها را برای یک چراغ خواب زیبا یکدست کنید. احتمالا هیچکس به چوب های افتاده روی زمین نگاه نمی کند اما همین چوب ها می توانند آغازگر پروژه تزئین اتاق با وسایل دورریختنی باشند.

شما می توانید چوب های یکدستی جمع آوری کنید و آن ها را به دور یک الگوی دوار بچینید. سپس قطعات چوب را با چسب بچسبانید و محکم کنید. حال وقت آن است که یک لامپ یا شمع درون چراغ خواب چوبیتان قرار دهید.

42 مدل چراغ خواب کودک [خرید اینترنتی] فانتزی و شیک برای اتاق کودک

  • نوار کاست های قدیمی | دکور دیواری مدرن

اگر به دنبال راهی برای تزئین اتاق با وسایل دورریختنی هستید، قطعا این ایده دیوانه تان خواهد نمود!

همه ما از قدیم تا به امروز نوار کاست های زیادی ضبط نموده ایم که مدت زیادی را با گوش دادن به آن ها سپری نموده ایم. حال به دلایلی دیگر تمایل نداریم سمت و سوی آهنگ های قدیمی برویم. اگر قصد دارید نوار کاست ها را دور بیاندازید، بهتر است پیش از این اقدام کمی تامل کنید.

نوار کاست های قدیمی در کنار یکدیگر می توانند دکوری خلاقانه و مدرن ایجاد نمایند. به خصوص اگر الگوی زیبایی در ذهنتان باشد، قادر خواهید بود تا از طریق نوار کاست ها خلاقیتی چشمگیر ایجاد کنید.

منتها چنین ایده و طرحی به نوار کاست ختم نمی شود. شما می توانید با بسیاری از وسایل های دورریختنی دیگر چنین دکور زیبایی بیافرینید. به طور مثال، کتاب های جیبی کوچک، سی دی و عکس های خاطره انگیز می توانند نمایی فوق العاده مبتکرانه به فضای اتاق خوابتان ببخشند.

در زیر 15 نمونه دیگر از تزیین اتاق با لوازم دور ریختنی را مشاهده میکنید.

منبع: اتاق

به "20 ایده خلاقانه تزئین اتاق با وسایل دور ریختنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 ایده خلاقانه تزئین اتاق با وسایل دور ریختنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید