9 روش از بین بردن چین و چروک لباس بدون اتو

به گزارش وبلاگ شخصی من، لباس های چروک باعث شلختگی استایل ما می شوند و در کل هر چه قدر که یک لباس زیبا باشد چین و چروک جلوه ی بدی ایجاد می کند. اولین راه صاف کردن چروک لباس اتو کردن است. اما اگر در آن لحظه اتو نداشته باشید باید چه کار کنید؟ در این مقاله 9 روش از بین بردن چروک لباس را توضیح می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

9 روش از بین بردن چین و چروک لباس بدون اتو

1. یک بخارگر لباس بگیرید

اگر دوست ندارید لباس ها را اتو کنید، یک بخارگر دستی می تواند به شما کمک کند. بخار تولید شده به پارچه نفوذ می کند، الیاف را شل می کند و چین و چروک ها را صاف می کند و همچنین به از بین بردن بو، گرد و غبار و باکتری ها نیز کمک می کند. دستورالعمل های پر کردن بخارگر را بخوانید و اجازه دهید آب کاملا گرم شود.

 • لباس را روی چوب لباسی قرار دهید و آن را از جایی آویزان کنید.
 • سر لوله بخارشوی را حداقل چند سانتی متر از سطح پارچه به صورت عمودی نگه دارید.
 • پارچه را صاف کنید و در حین کار لباس را آویزان نگه دارید.
 • همیشه قبل از پوشیدن لباس، اجازه دهید پارچه لباس کاملا خشک شود.

2. از اسپری رفع چین و چروک استفاده کنید

اسپری های از بین برنده چین و چروک به راحتی چروک لباس ها را صاف می کنند. دستورالعمل های برچسب محصول را دنبال کنید و قبل از پوشیدن لباس صبر کنید لباس خشک شود. لباس را آویزان کنید و اسپری را به لباس بزنید و با دست صاف کنید.

3. با اتوی مو چروک ها را صاف کنید

همانطور که یک اتوی مو می تواند مو های شما را صاف کند، چروک های لباس را نیز صاف کند. اتوی مو روی نواحی کوچک مانند یقه و سرآستین بیشترین تاثیر را دارد. برای از بین بردن چروک لباس با اتوی مو دقت کنید که گرمای بیش از حد به پارچه ندهید زیرا برخی پارچه ها حساس تر هستند.

4. یخ را در خشک کن لباسشویی بریزید

اگر خشک کن شما درجه تنظیم حرارت ندارد چند یخ را در یک خشک کن اتوماتیک بریزید و لباس چروک را به مخزن اضافه کنید. برای این کار خشک کن را روی حرارت زیاد قرار دهید و اجازه دهید لباس برای حداقل پنج دقیقه بچرخد. یخ ذوب می شود و بخاری ایجاد می کند که به از بین بردن چروک لباس کمک می کند. بلافاصله لباس را از خشک کن خارج کرده و آویزان کنید تا خشک شود. یقه و سرآستین لباس را با دست صاف کنید.

5. یک حوله میکروفایبر در خشک کن بیندازید

یک حوله میکروفایبر بدون پرز را در آب خیس کنید و فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. حوله مرطوب را در خشک کن قرار دهید لباس های چروک را اضافه کنید. چرخه را روی حرارت میانه رو به بالا تنظیم کنید و بگذارید لباس ها پنج دقیقه در آب بچرخند. لباس را روی چوب لباسی محکم آویزان کنید تا در هوای آزاد خشک شود.

6. از بین بردن چین و چروک لباس با دوش بخار

با بستن در ها و پنجره ها، خاموش کردن فن تهویه حمام و روشن کردن دوش یا پر کردن وان حمام با آب داغ، یک حمام بخار ایجاد کنید. لباس را نزدیک بخار آویزان کنید و اجازه دهید بخار وارد لباس شود. به آرامی لباس را بکشید و صاف کنید تا چین و چروک ها صاف شوند. قبل از پوشیدن لباس، اجازه دهید لباس خشک شود.

7. از بخار کتری استفاده کنید

می توانید از کتری به عنوان اتوی لباس استفاده کنید. وقتی بخار آب از دهانه کتری خارج شد آن را به سمت لباس بگیرید. مراقب دستان خود باشید.

8. با سشوار چروک ها را از بین ببرید

برای از بین بردن چروک لباس می توانید از سشوار استفاده کنید. کمی لباس را مرطوب کنید و سشوار را روی لباس بگیرید.

 • لباس را آویزان کنید و آن را به آرامی با آب معمولی مرطوب کنید.
 • سشوار را روی سطح لباس حرکت دهید.
 • سجاف لباس را بکشید تا صاف شود. سشوار را چند سانتی متر دورتر از پارچه بگیرید تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

9. یک اسپری رفع چین و چروک درست کنید

برای درست کردن یک اسپری که چین و چروک های لباس را از بین ببرد مراحل زیر را انجام دهید.

 • در یک بطری اسپری یک فنجان آب، یک قاشق چای خوری نرم کننده مایع و یک قاشق چای خوری الکل را مخلوط کنید.
 • بطری را خوب تکان دهید.
 • لباس را آویزان کنید و پارچه را کمی مرطوب کنید.
 • هنگام کار پارچه را صاف کنید. نرم کننده پارچه به شل شدن الیاف آن کمک می کند و الکل به تبخیر سریع تر مایع کمک می کند.

کلام آخر

اگر اتو در اختیار ندارید یا اتو شما به طور موقت خراب شده است چند راهکار وجود دارد که به راحتی می توانید چروک لباس ها را از بین ببرید. برای مثال می توانید از بخارگر، بخار کتری، بخار حمام یا اسپری های از بین برنده چروک لباس استفاده کنید. روش دیگر برای صاف کردن لباس ها این است که در خشک کن لباسشویی چند تکه یخ بیندازید.

منبع: TheSpruce

منبع: دیجیکالا مگ

به "9 روش از بین بردن چین و چروک لباس بدون اتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 روش از بین بردن چین و چروک لباس بدون اتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید