استراماچونی: سعی کردم تأثیرم را روی استقلال بگذارم، کاهش دستمزدها حرکتی فوق العاده از جانب بازیکنان است

به گزارش وبلاگ شخصی من، سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال از تجربه حضورش در ایران، تأثیر ویروس کرونا و کاهش دستمزدها از جانب بازیکنان سخن گفت.

استراماچونی: سعی کردم تأثیرم را روی استقلال بگذارم، کاهش دستمزدها حرکتی فوق العاده از جانب بازیکنان است

به گزارش وبلاگ شخصی من، آندره آ استراماچونی در گفت وگو با برنامه ماراکانا از رادیو مرکاتو وب ایتالیا با اشاره به شرایط به وجود آمده در نتیجه شیوع ویروس کرونا (کووید 19) که ایتالیا را به شدت تحت تأثیر قرار داده، گفت: شرایط کمی خاص است، اما باید مثبت اندیش باقی بمانیم. تنها با از خودگذشتگی می توان از این شرایط خارج شد.

وی در مورد کاهش دستمزدهای بازیکنان در این مقطع سخت گفت: این حرکتی فوق العاده از جانب بازیکنان است که نشان می دهد آنها شرایط و مسائل احتمالی که ممکن است در حال حاضر باشگاه در پرداخت دستمزدها داشته باشد را درک می نمایند.

سرمربی پیشین اینتر درباره تعلیق بازی های فوتبال در نتیجه شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: صحبت در این مورد بی فایده است. بعضی دولت ها بوده اند که احتمالاً اقدامات لازم را انجام نداده اند. هرکسی هم که در مواجهه با این فاجعه آماده نبود به آن مبتلا شد. مسابقات فوتبال هم تابع تصمیمات دولت بوده است. این واقعیت که بازیکنان بین المللی همگی به کشورهای خود بازگشتند، به این معنی است که فوتبال یکی از جنبه های مختلف زندگی ماست. اول اینکه زندگی وجود دارد و سپس فوتبال هست. خیلی مسرور خواهم شد اگر بازیکنان را دوباره در زمین ببینم چون بدین معنی خواهد بود که ما بازماندگان یک اتفاق بد هستیم. اگر مسابقات فوتبال دوباره آغاز گردد، این بدین معناست که سرایت بیماری کرونا به صفر رسیده است.

استراماچونی در پاسخ به این پرسش که چه اتفاقی برای فوتبال خواهد افتاد؟، تأکید کرد: در حالی که رؤسای باشگاه ها با بحران جدی درگیر هستند، مطمئناً این مقطع هم خواهد گذشت، اما هزینه های سنگینی در حال حاضر وجود دارد، از جمله قراردادهای سنگین و بسیار طولانی مدت.

وی درباره شایعه ای که اخیراً مطرح و از او به عنوان گزینه سرمربیگری کالیاری یاد شد، گفت: والتر زنگا دوست من است و برای او مسرورم که به عنوان سرمربی کالیاری انتخاب شد. جیولینی، رئیس باشگاه کالیاری را هم می شناسم و همواره او را تحسین نموده ام. برای زنگا مسرورم، اما بابت اخراج ماران از سرمربیگری کالیاری هم متأسفم، او یکی از بهترین مربیان است. نمی دانم چه اتفاقی برای کالیاری افتاده است، اما برای زنگا آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در مورد تجربه حضورش در ایران اظهار داشت: حضور در ایران موضوعی بود که هرگز فکرش را نمی کردم چنین چیزی را تجربه کنم. تابستان گذشته پیشنهادی از ایتالیا نداشتم، اما نمی خواستم بیکار بمانم. استقلال تیمی است که در آسیا به قهرمانی رسیده و من هم سعی کردم تأثیر خودم را روی این تیم بگذارم. با نظارت مدیربرنامه های باتجربه ام، پذیرفتم که راهنمایی استقلال را برعهده بگیرم.

استراماچونی اضافه نمود: همان شور و شوقی که در دهه هشتاد در فوتبال ایتالیا وجود داشت را در ایران دیدم که استادیوم ها مملو از تماشاگر می شد. اگرچه این باشگاه توسط سیاستمداران و اهالی ورزش اداره می شد که همین باعث ایجاد اختلافاتی می شد. ما در حالی به نیم فصل رسیدیم که استقلال را به صدر جدول رسانده بودیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استراماچونی: سعی کردم تأثیرم را روی استقلال بگذارم، کاهش دستمزدها حرکتی فوق العاده از جانب بازیکنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی: سعی کردم تأثیرم را روی استقلال بگذارم، کاهش دستمزدها حرکتی فوق العاده از جانب بازیکنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید