اعلام فینالیست های مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران/گیلان مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در رشت که امروز برگزار گشت دو گروه جهاد علمی و میرزاکوچک به فینال مسابقات راه یافتند.

اعلام فینالیست های مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان

فراخوان استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجوان ایران از مهرماه 1400 در دانشگاه های استان گیلان اعلام و ثبت نام گروه های دانشجویی آغاز شد.

در مرحله مقدماتی 64 دانشجو در قالب 16 گروه چهار نفره شرکت کردند که چهار گروه به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. در خاتمه مسابقات امروز نیز دو گروه به فینال مرحله استانی این دوره از مسابقات راه پیدا کردند.

در اولین مسابقه امروز پنجم آبان گروه جهاد علمی و میرزاکوچک با گزاره اولویت کشور باید توسعه علمی و فناورانه باشد، با هم به مناظره پرداختند که بر اساس رای هیئت داوران بنابر فرم های امتیاز دهی، گروه میرزاکوچک به مرحله نهایی راه یافت.

سخنرانان گروه جهاد علمی در موضع موافق اعلام کردند که علم و فناوری در دنیای امروز نقش حیاتی دارند و اصلی ترین سلاح کشورها در دنیای رقابتی کنونی هستند و توسعه آن ها در کشور، نتیجه تعامل میان نهادهای مختلف است که در یک نظام کلان با یکدیگر ارتباط دارند.

همچنین سخنرانان گروه میرزاکوچک در موضع مخالف ابراز کردند که توجه صرف و اولویت دادن به تنها وجه توسعه علمی بدون توجه به مقوله های عدالت، اقتصاد، اخلاق و... منجر به ایجاد نگاه تک بعدی به امر توسعه خواهد شد و تاکید بر اولویت توسعه علمی، مبتنی بر الگوی توسعه غربی است و به جای آن باید در پی پیشرفت علمی بود.

در دومین مسابقه نیز گروه رهپویان عدالت و سها با گزاره شبکه های اجتماعی موجب سست شدن نظام خانواده می شود با هم به مناظره پرداختند که بر اساس رای هیئت داوران براساس فرم های امتیاز دهی، گروه سها به مرحله نهایی راه یافت.

سخنرانان گروه رهپویان عدالت در موضع موافق بیان کردند که با توسعه استفاده از شبکه های اجتماعی، روابط بین اعضای خانواده به سردی گرایید. آسیب های اجتماعی، سوء استفاده از حریم خصوصی، افزایش طلاق، پرخاش نوجوانان و... از تبعات منفی استفاده مفرط از شبکه های مجازی است.

همچنین سخنرانان گروه سها در مقام مخالف در دفاع از موضع خود گفتند که شبکه های اجتماعی توانستند نظام ارزشی جدیدی را پدید آورند که در الگوهای فرهنگی و رفتاری افراد جلوه گر می شود. این شبکه ها در ساخت سبک زندگی نوین نقش کلیدی دارند و کارکرد آن را سرعت و بهبود می بخشند و همچنین آن را به سمت جهانی شدن سوق می دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعلام فینالیست های مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام فینالیست های مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید