افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت، نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران

به گزارش وبلاگ شخصی من، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت از ابتدای اسفند، از نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران و ارتقای ظرفیت موبایل خبر داد.

افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت، نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران

به گزارش وبلاگ شخصی من، شیوع کرونا در کشور منجر به قرنطینه اختیاری افراد شده و در این میان مصرف اینترنت به عنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دورکاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و کیفیت اینترنت هم از مواردی است که همواره دغدغه کاربران بوده و در این شرایط هم نیازمند کیفیت مناسب برای فعالیت های اینترنتی خود هستند.

در این راستا یکی از کاربران توییتر به شرایط اینترنت اعتراض کرده و با مخاطب قرار دادن وزیر ارتباطات نوشت: کندی سرعت اینترنت ثابت و همراه شکل آزاردهنده ای به خود گرفته، اگر قرار است قرنطینه ادامه یابد و دور کار بمانیم، با این سرعت نمی شود کاری از پیش برد. آقای وزیر، اگر قطعی اینترنت دست شما نبود، حداقل مسئولیت این شرایط را بپذیرید و فکری به حال کندی شبکه کنید.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات نیز در توییتر در پاسخ به این کاربر اظهار کرد: مسئولیت می پذیریم، تلاش هم کردیم. مصرف نسبت به ابتدای اسفند حدودا 2.5 برابر شده است. از اول هفته نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران آغاز شده که یک ماهه تمام می شود. ظرفیت موبایل را ارتقا دادیم اما شبکه موبایل فرکانس لازم دارد که فعلا در اختیار صداوسیماست و تا فرکانس آزاد نشود، ظرفیت بالاتر نمی رود.

جهرمی پیش از این هم اعلام کرده بود امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شده و اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل 4 موبایل در آنها از متوسط کشوری پایین تر است که با این کار، سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت، نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 2.5 برابری مصرف اینترنت، نصب 800 هزار پورت VDSL در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید