ترامپ: اتفاقات خوبی درخصوص افغانستان در حال رخ دادن است

به گزارش وبلاگ شخصی من، دونالد ترامپ اعلام نموده است که مقامات دولتش هیچ تلاشی برای وارد کردن وی به مناقشات در افغانستان و خاورمیانه ندارند. وی با این خبر که اتفاقات خوبی در افغانستان در حال رخ دادن است،کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان و شکست داعش را از جمله این موضوعات دانست.

ترامپ: اتفاقات خوبی درخصوص افغانستان در حال رخ دادن است

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از خبرگزاری طلوع، آمریکا در حال مذاکره با دولت افغانستان، طالبان و جامعه بین المللی برای یافتن راه حلی سیاسی برای انتها دادن به درگیری هایی است که به گفته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، 19 سال طول کشیده است.

وی در مصاحبه ای با وب سایت خبری تایم گفت: همانطور که می دانید، وقتی من به افغانستان رفتم، 16 هزار نیرو در این کشور داشتیم، این تعداد اکنون به 9000 تن رسیده و با صراحت می گویم که اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است.

چندی پیش، یک سخنگوی طالبان گفته بود که آمریکا پذیرفته است تمام نیروهایش را از افغانستان خارج کند. این گفته ها توسط مقامات آمریکایی در افغانستان رد شد و زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا برای روند صلح افغانستان گفت که آمریکا به دنبال یک توافق صلح جامع است و نه توافق خروج نیروها.

با این حال، ترامپ در این مصاحبه با ذکر این نکته که آمریکا درخصوص افغانستان خوب عمل نموده گفت: به زودی تعداد نیروها در این کشور به نصف، 8000 سرباز ، تقلیل پیدا می نماید.

رئیس جمهور آمریکا در ملاقات با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کاخ سفید نیز گفت که می خواهد از جنگ های بی سرانجام آمریکا خارج گردد.

وی بیان داشت: می خواهم از این جنگ های بی سرانجام خارج شوم، شعار من خروج از جنگ بوده است. ما 19 سال است که در افغانستان هستیم و همانطور که می دانید، نیروهایمان را در افغانستان به طور اساسی کم نموده ایم.

طی شش دور مذاکره، زلمای خلیلزاد درخصوص چهار مسئله کلیدی با طالبان به بحث پرداخته است که شامل کوشش های ضد تروریسم، عقب نشینی نیروها، آتش بس و مذاکرات داخلی افغانستان است.

وی اخیراً تصریح نموده است تا زمانی که همه مسائل پذیرفته نگردد، توافقی صورت نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ: اتفاقات خوبی درخصوص افغانستان در حال رخ دادن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اتفاقات خوبی درخصوص افغانستان در حال رخ دادن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید